Veidai

2015.09.08 13:45

Amazonės upėje žvejai aptiko kosminės raketos nuolaužas

ELTA 2015.09.08 13:45

Brazilų žvejai Amazonės pakrantėje šalia Atlanto vandenyno aptiko Europos kosmoso agentūros (ESA) paleistos raketos nuolaužas, praneša BBC.

Brazilų žvejai Amazonės pakrantėje šalia Atlanto vandenyno aptiko Europos kosmoso agentūros (ESA) paleistos raketos nuolaužas, praneša BBC.

Nukritusio aparato dalys aptiktos Brazilijos Salinopolio savivaldybėje, ESA pareigūnai patvirtino, jog tai iš Kouru kosmoso centro Prancūzijos Gvianoje pernai liepą paleisto didžiulio telekomunikacijų palydovo raketos nuolaužos.

„Tai pernai paleisto komunikacijų palydovo „Alphasat“ raketos nešėjos dalis. Ji greičiausiai nukrito į Atlanto vandenyną ir vėliau srovių buvo atnešta į žemyną“, – teigė Didžiosios Britanijos kosmoso agentūros atstovė Julia Short, pridūrusi, jog „Alphasat“ palydovas yra vienas moderniausių Europos paleistų kosminių aparatų.

Pranešama, kad objektą upėje aptiko vietiniai žvejai, o jam ištraukti iš vandens prireikė 10 žmonių.

„Ji didelė, beveik kaip automobilis“, – apie nuolaužą kalbėjo vienas iš žvejų.

Vietinių gyventojų tvirtinimu, nuolauža su ESA logotipu ir kitais ženklais buvo aptikta dar šeštadienį, tačiau iš pradžių Brazilijos valdžios pareigūnai netikėjo tokiu radiniu, o ekspertai atvyko tik tuomet, kai apie įvykį pranešė vietinė žiniasklaida.

Vyriausybės pareigūnai jau susisiekė su Britanijos kosmoso agentūra, prašydami pasiimti nuolaužą.