Veidai

2012.08.31 11:17

Prancūzijoje pradėti gaminti kompiuteriai iš marmuro, lazurito, odos ir aukso lakštų

Viena Prancūzijos bendrovė nutarė suteikti senovės prabangos moderniai įrangai ir pagal užsakymą gamina kompiuterius iš tokių medžiagų kaip marmuras, lazuritas, oda ar aukso lakštai. Tiesa, tai kainuos 17 tūkstančių eurų, o gal ir dar daugiau, praneša LRT TV Naujienų tarnyba.

Viena Prancūzijos bendrovė nutarė suteikti senovės prabangos moderniai įrangai ir pagal užsakymą gamina kompiuterius iš tokių medžiagų kaip marmuras, lazuritas, oda ar aukso lakštai. Tiesa, tai kainuos 17 tūkstančių eurų, o gal ir dar daugiau, praneša LRT TV Naujienų tarnyba.

Jeigu kuris nors Prancūzijos karalius pageidautų kompiuterio, kreiptųsi į bendrovę, kuri jau kelerius metus atlieka turtingųjų užsakymus. Šalin įprastas juodą ir pilką spalvas, plastmasę, ekranas turi derintis prie rašomojo stalo Versalyje.

„Iš pradžių tenorėjome sukurti stilingesnį kompiuterį, kuris tiktų prie interjero. Bet vėliau ėmėme kurti tikrai dekoratyvius dalykus, kurie patys taurina aplinką“, – sako kūrėjas Georgesas Chirita.

Kuriami trijų stilių kompiuteriai – Liudviko 15-ojo, Liudviko 16-ojo ir ampyro. Pagrindui naudojamas marmuras ir lazuritas, o ekranas puošiamas bronza, auksu. Išskirtinių kompiuterių kūrėjai stengiasi, kad po jų puošniu rūbu slėptųsi naujausi technologijų pasiekimai.

„Tam, kad būtų sukurtas šis „prabangių technologijų pasaulis“, turime naudoti visas elektronikos naujienas, o klasikinis prancūziškas stilius yra amžinas“, – pasakoja G. Chirita.  

Prabangių technologijų pasaulio kūrėjas pripažįsta, kad daugiausia turtingų interneto vartotojų  sulaukia iš Kinijos ir Artimųjų Rytų, bet giriasi turįs gerbėjų ir Europoje. Jo kompiuterių kainos riba – nuo 17 tūkstančių eurų ir daugiau, priklauso nuo kliento pageidaujamų medžiagų. Šie auksu puošti kompiuteriai – gera investicija, o juos kuria meistrai, kurių patirtis buvo perduodama iš vienos kartos kitai.