Naujienų srautas

Veidai2014.04.22 10:21

Vatikane įtampą kelia prabangus kardinolo butas

BNS 2014.04.22 10:21

Vienas italų kardinolas kraustosi į 600 kv. m ploto apartamentus Vatikane – nepaisydamas popiežiaus Pranciškaus raginimo dėl „neturtingos Bažnyčios“, sekmadienį rašė Italijos dienraštis „La Repubblica“.

Vienas italų kardinolas kraustosi į 600 kv. m ploto apartamentus Vatikane – nepaisydamas popiežiaus Pranciškaus raginimo dėl „neturtingos Bažnyčios“, sekmadienį rašė Italijos dienraštis „La Repubblica“.

Buvusio Vatikano valstybės sekretoriaus Tarcisio Bertone, kurio postas prilygo premjero postui, prabangus būstas, kaip sakoma straipsnyje, kelia įtampą, nes Pranciškus spaudė dvasininkus būti kuklesnius.

Tam butui, kuris yra šalia Šv. Mortos rezidencijos – viešbučio Vatikane, kuriame atsisakęs Apaštališkųjų rūmų didybės apsigyveno Pranciškus, – taip pat priklauso 100 kv. m terasa ant stogo.

„La Repubblica“ rašė, kad T. Bertone butas yra maždaug 10 kartų didesnis nei apartamentai, kuriuose gyvena popiežius, ir kad kardinolas į naująjį būstą ketina įsikraustyti iki vasaros, po didelių rekonstrukcijos darbų.

Straipsnyje sakoma, kad tie namai susideda iš maždaug 400 kv. m apartamentų, kuriuose popiežiaujant Jonui Pauliui II gyveno žandarmerijos vadovas, ir maždaug 200 kv. m buto, kuriame gyveno vienas Vatikano monsinjoras.

T. Bertone darbas valstybės sekretoriaus poste, kai popiežiumi buvo Benediktas XVI, Vatikano administracijoje buvo vertinamas labai prieštaringai, aukščiausio rango dvasininkai prašė tuometinio popiežiaus jį atleisti.

Kritikai T. Bertone kaltina pernelyg dideliu autoritariškumu ir pernelyg glaudžiais ryšiais su nešvaria Italijos politika.

Prieš pat tai, kai Pranciškus jį pernai spalį nušalino, T. Bertone pareiškė, kad tapo „kurmių ir angių“ Vatikano sistemoje auka.

Praėjusį mėnesį Pranciškus priėmė prieštaringai vertinamo Vokietijos Limburgo vyskupo, kuris sulaukė kritikos dėl prabangaus gyvenimo būdo, atsistatydinimą.

Franzas-Peteris Terbartz-van Elstas buvo kritikuojamas dėl savo oficialios rezidencijos, kurioje įrengtas muziejus, konferencijų salės, koplyčia ir privatūs apartamentai.

Projektas buvo įvertintas 5,5 mln. eurų, bet suma išsipūtė iki 31 mln. eurų Vokietijos religinio mokesčio pinigų.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi