Veidai

2015.09.08 13:45

Paauglys liko gyvas per 5 val. trukusį skrydį lainerio važiuoklės nišoje

BNS2015.09.08 13:45

Jungtinėse Valstijose vienas paauglys pirmadienį galėjo džiaugtis likęs gyvas, kai ištvėrė skrydį iš Kalifornijos į Havajus, pasislėpęs vieno lainerio važiuoklės nišoje, kur stigo deguonies ir buvo itin šalta, pranešė pareigūnai.

Jungtinėse Valstijose vienas paauglys pirmadienį galėjo džiaugtis likęs gyvas, kai ištvėrė skrydį iš Kalifornijos į Havajus, pasislėpęs vieno lainerio važiuoklės nišoje, kur stigo deguonies ir buvo itin šalta, pranešė pareigūnai.

Federalinis tyrimų biuras (FTB) nurodė, kad tas 16-metis bėglys neteisėtai pateko į San Chosė oro uostą, perlipęs tvorą.

Tuomet jis įlindo į oro bendrovės „Hawaiian Airlines“ lėktuvo, turėjusio skristi į Maui salą, važiuoklės nišą, naujienų agentūrai AFP sakė FTB atstovas Tomas Simonas.

Pasak jo, iš namų pabėgęs jaunuolis per 5,5 val. trukusį skrydį kentėjo nuo žemos temperatūros ir deguonies stygiaus, kai lėktuvas buvo pakilęs į maždaug 11,5 kilometrų aukštį.

Stebuklas, tačiau paauglys liko gyvas ir galėjo paaiškinti, kas jam nutiko.

„Jis buvo pastebėtas išlendantis iš lėktuvo Maui – FTB jį apklausė ir perdavė vaikų globos tarnyboms“, – aiškino T. Simonas, pridūręs, kad paaugliui Havajuose nebuvo pateikti jokie kaltinimai.

Tačiau „jeigu Kalifornija nuspręs apkaltinti jį nusikaltimu, tai priklausys nuo jų“, pažymėjo pareigūnas.

San Chosė esančiame Minetos tarptautiniame oro uoste jaunuolis peršoka tvorą ir pasiekia „Hawaiian Airlines“ 45-ojo reiso lėktuvą, kur jis nepastebėtas įlipo į važiuoklės nišą.

Lėktuvui skrendant dideliame aukštyje, temperatūra ratų nišoje turėjo būti gerokai žemesnė negu nulis laipsnių Celsijaus, o deguonies kiekis labai mažas, todėl paauglys „didelę dalį viso“ skrydžio praleido netekęs sąmonės.

Tas laineris nutūpė sekmadienio rytą Kahului oro uoste Maui saloje. Jaunuolis sąmonę atgavo tik praėjus maždaug valandai po nusileidimo ir nušoko ant tako. Tuo metu jį pastebėjo „Hawaiian Airlines“ darbuotojai.

Nors toks incidentas buvo nebe pirmas, žmonės labai retai išlieka gyvi, jeigu mėgina skristi pasislėpę lėktuvo važiuoklės nišoje. Daugelis mėginusių tai padaryti mirtinai sušalo arba mirė nuo deguonies stygiaus.

2012 metais Londono priemiesčio gatvėje buvo rastas vieno 26 metų vyro kūnas, kuris, kaip manoma, tikriausiai iškrito iš lėktuvo, besiruošiančio leistis Hitrou oro uoste, ratų nišos. Pareigūnai spėjimu, nelaimėlis į oro bendrovės „British Airways“ lėktuvą įlindo Angoloje.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt