Veidai

2015.09.08 13:45

Lašas šlapimo vėl sugadino geriamojo vandens jūrą Portlende

LRT.lt 2015.09.08 13:45

Portlendo miestas ištuštino 143 mln. litrų geriamo vandens rezervuarą dėl to, kad į jį nusišlapino 19-metis jaunuolis, pranešė „Reutrers“.

Portlendo miestas ištuštino 143 mln. litrų geriamo vandens rezervuarą dėl to, kad į jį nusišlapino 19-metis jaunuolis, pranešė „Reutrers“.

Rezervuaro naudojimas nutrauktas ir ketvirtadienį turėtų paaiškėti jo užterštumo tyrimo duomenys, tačiau miesto valdžia nusprendė nelaukdama rezultatų vandenį išpilti.

„Vanduo tiekiamas tiesiai žmonėms į namus. Nėra jokio būdo jo daugiau apdirbti“, – sprendimą „Reuters“ aiškino miesto Portlendo Vandens biuro administratorius Davidas Shaffas.

Trys jaunuoliai buvo užfiksuoti saugumo kamerų trečiadienio naktį, vienas iš jų pro metalinę nusišlapino į rezervuarą. Kiti du mėgino perlipti tvorą ir vienam pavyko, tačiau neaišku, ką jis darė tuomet.

Pasak pareigūno, miestas nepatiria vandens trūkumo, taigi vandens nuleidimas ir rezervuaro valymas kainuos vos kelis tūkstančius dolerių.

JAV federalinė valdžia yra nurodžiusi visiems šalies miestams uždengti savo vandens rezervuarus. Tai – ne vien padės apsisaugoti nuo išdaigų, bet ir geriau užtikrins geriamojo vandens saugumą. Portlende šie darbai bus baigti 2015-aisiais.

Tai antras kartas per pastaruosius keletą metų, kai šiam Oregono valstijos miestui teko atsikratyti milijonų litrų geriamo vandens dėl paauglių išdaigų. 2011-aisiais 21-erių vaikinas nusišlapino į 30 mln. litrų rezervuarą.