Veidai

2015.09.08 13:45

Australijoje iš muziejaus pagrobta Napoleono plaukų sruoga

BNS 2015.09.08 13:45

Iš muziejaus Australijoje pavogta Napoleono Bonaparte`o plaukų sruoga ir kitų „neįkainojamų“ vertybių, siejamų su Prancūzijos imperatoriumi, antradienį pranešė policija.

Iš muziejaus Australijoje pavogta Napoleono Bonaparte`o plaukų sruoga ir kitų „neįkainojamų“ vertybių, siejamų su Prancūzijos imperatoriumi, antradienį pranešė policija.

Vagys įsilaužė į muziejaus pastatą Viktorijos valstijos Morningtono pusiasalyje, į pietryčius nuo Melburno. Manoma, jog tai buvo užsakyta vagystė.

„Viduje nusikaltėlis (–iai) išplėšė vitrinas ir pavogė daug neįkainojamų antikvarinių vertybių“, – rašoma policijos pareiškime.

Pasak pareigūnų, tarp dešimties daiktų, pavogtų iš kolekcijos, yra 1815 metais Napoleono I ranka darytas įrašas, medalionas, žiedas, imperatoriaus plaukų sruoga, uostomojo tabako dėžutė.

Nusikaltėliai pašalino išorės žaliuzes ir pastatą pateko pro tualeto langą.

Muziejus, esantis Brajerio istoriniame parke Melburno priemiestyje Maunt Martoje, apiplėštas praėjusio ketvirtadienio naktį.

Muziejus nurodė, kad kolekciją surinko anglo Alexandero Balcombe`o palikuonys.

A. Balcombe`as susipažino su Prancūzijos imperatoriumi Atlanto vandenyne esančioje Šv. Elenos saloje, į kurią Napoleonas I buvo ištremtas 1815-aisiais ir čia po šešerių metų mirė.

A. Balcombe`as, dar būdamas mažu vaiku, „sėdėjo ant Napoleono kelių“, sakė muziejaus koordinatorius Steve`as Yorkas.

„Jo šeima draugavo su imperatoriumi, kai jis buvo išsiųstas į tremtį Šv. Elenos saloje“, – pridūrė jis.

A. Balcombe`as Australijoje apsigyveno 1846 metais.

Tarp pagrobtų daiktų taip pat yra sidabrinė rašalinė su trimis auksinėmis Napoleono monetomis, kurias, kaip teigiama, imperatorius turėjo kišenėje, kai mirė.

Taip pat buvo pavogti Napoleono ir Josephine`os (Žozefinos) miniatiūriniai portretai.

„Jie išties yra neįkainojami, nes nepakeičiami. Esame sugniuždyti“, – sakė S. Yorkas.

Likę kolekcijos, kurią sudaro apie 500 daiktų, eksponatai po apiplėšimo saugumo sumetimais buvo perkelti į kitą vietą.

Pasak policijos, visas apiplėšimas truko vos 10 minučių ir buvo iš anksto suplanuotas.

„Manome, kad pavogti daiktai veikiausiai skirti privačiai kolekcijai. Tikėtina, jog buvo užsakyta juos pavogti“, – sakė detektyvas seržantas Michaelas Lambas.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.