Veidai

2015.09.08 13:45

Astronautų daiktų aukcione žadama, kad kainos nebus kosminės

Jolanta Paškevičiūtė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2015.09.08 13:45

Niujorke antradienį rengiamas išskirtinis aukcionas, kuriame bus siūloma įsigyti astronautų daiktų, ant kurių galbūt yra išlikusių Mėnulio dulkių, ir dar beveik 300 dalykų, susijusių su kosmoso tyrimo istorija – pavyzdžiui, Mėnulyje pabuvusių Amerikos vėliavėlių.

Niujorke antradienį rengiamas išskirtinis aukcionas, kuriame bus siūloma įsigyti astronautų daiktų, ant kurių galbūt yra išlikusių Mėnulio dulkių, ir dar beveik 300 dalykų, susijusių su kosmoso tyrimo istorija – pavyzdžiui, Mėnulyje pabuvusių Amerikos vėliavėlių.
 
Potencialius pirkėjus turėtų sudominti ir emblema, per pirmą skrydį pabuvusi Mėnulyje – su „Apollo 11“ skrydžio astronautų – Neilo Armstrongo, Michaelo Collinso ir Buzzo Aldrino autografais. Aukcione bus siūloma daugybė dalykų – nuo kosmoso užkariavimo pradžios iki nūdienos.

„Pradėsime nuo teleskopų, dar prieš tai, kai galėjome galvoti apie skrydį į Mėnulį. Turime kelis gaublius, toliau daiktai iš „Merkury“, „Gemini“ programų. Turime daiktų iš Sovietų Sąjungos programų. Bet svarbiausi – iš „Apollo 11“ ir „Apollo 17“skrydžių, daiktai, buvę Mėnulyje, apskridę Mėnulį, astronautų asmeniniai daiktai su jų autografais. Iš tikrųjų viskas, kas susiję su kosmoso programomis“ – pasakojo aukciono vyresnioji specialistė Cassandra Hatton.

Vieną svarbiausių – per pirmą skrydį Mėnulyje buvusią emblemą su astronautų parašais tikimasi parduoti už mažiausiai 40 tūkst. dolerių, B. Aldrino užrašus mėnulyje – už panašią sumą. O juk juose duomenys, padėję orientuoti erdvėlaivyje likusią įgulą ir sugražinti astronautus į Žemę.

Aukcione ir keli astronautų skafandrai, vienas iš pirmojo amerikiečio skrydžio į erdvę, jį tikimasi parduoti už maždaug 10 tūkst. dolerių. Yra ne tik amerikietiškų, bet ir rusiškų skafandrų, kosminės stoties „Mir“ pulto detalė.

Ko gero, labiausiai vilios Mėnulyje buvusios Amerikos vėliavėlės. Iš pirmojo „Apollo 11“ skrydžio įvertinta  mažiausiai 20 tūkst. dolerių.  Aukciono rengėjai žada ir Mėnulio dulkių, bet netiesiogiai.

„Gali būti, kad grubių dulkių galėjo prilipti prie astronautų drabužių, jiems grįžus į modulį, dulkių prilipo prie daiktų. Neleidžiama parduoti Mėnulio dulkių ar akmenų, bet galima įsigyti astronautų daiktų, prie kurių prilipo mėnulio dulkės. Tai geriausia, ką jūs galite įsigyti panorėję mažytės Mėnulio dalelės“, – sakė C. Hatton.

Ir jos kaina nebus kosminė, sako aukciono rengėjai. Krovinių dirželis, priklausęs „Apollo 12“ vadui Charlesui Conradui ir prie kurio limpamos sagties tikrai prilipo Mėnulio dulkių, kainuotų daugiausia 35 tūkst. dolerių.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt