Veidai

2015.09.08 13:45

„Seniausia pasaulyje žinutė butelyje“ pasiekė siuntėjo vaikaitę

BNS 2015.09.08 13:45

Žinutė butelyje, kuri Vokietijoje buvo išmesta į jūrą prieš 101 metus ir kuri, kaip manoma, yra seniausia pasaulyje, dabar buvo įteikta siuntėjo vaikaitei, pirmadienį pranešė Hamburge įsikūręs Tarptautinis jūrų muziejus.

Žinutė butelyje, kuri Vokietijoje buvo išmesta į jūrą prieš 101 metus ir kuri, kaip manoma, yra seniausia pasaulyje, dabar buvo įteikta siuntėjo vaikaitei, pirmadienį pranešė Hamburge įsikūręs Tarptautinis jūrų muziejus.

Vienas žvejys praėjusį mėnesį alaus butelį su rašteliu ištraukė iš Baltijos jūros prie šalies šiaurėje esančio Kylio, sakė Holgeris von Neuhoffas iš minėto muziejaus.

„Tai tikrai pirmas kartas, kai rasta tokia sena žinutė butelyje, ypač, (kad) butelis nenukentėjęs“, – sakė jis.

Tyrėjai tada ėmėsi nustatyti autorių ir sugebėjo surasti jo 62 metų vaikaitę Angelą Erdmann, kuri gyvena Berlyne.

„Tai buvo beveik neįtikima“, – sakė A. Erdmann Vokietijos naujienų agentūrai DPA.

Ji tą rudą butelį į rankas galėjo paimti praėjusią savaitę Hamburgo muziejuje.

Butelio viduje buvo atvirukas su užrašytu prašymu radėjui grąžinti jį siuntėjo adresu Berlyne.

„Tai buvo gana jaudinama akimirka, – sakė A. Erdmann. – Skruostais man riedėjo ašaros“.

H. von Neuhoffas sakė, kad tyrėjams pagal tą adresą pavyko nustatyti, kad butelį į Baltijos jūrą įmetė 20-metis kepėjo sūnus Richardas Platzas, per žygį su gamtos mylėtojų grupe 1913 metais.

Berlyne gyvenantis vienas genealogijos žinovas tada surado A. Erdmann, kuri niekada nematė R. Platzo – senelio iš motinos pusės, mirusio 1946-aisiais, 54 metų amžiaus.

H. von Neuhoffas sakė, kad rašysenos palyginimas su vėliau gyvenime R. Platzo rašytais laiškais patvirtino, kad žinutės butelyje autorius „be abejo“ yra jis.

A. Erdmann laikraščiams papasakojo, kad šis netikėtas atradimas įkvėpė ją peržiūrėti šeimos albumus ir daugiau sužinoti apie savo senelį, kuris buvo socialdemokratas ir mėgo skaityti.

Didelė užrašo ant atviruko butelyje dalis yra neįskaitomai išblukusi nuo laiko ir drėgmės, sakė H. von Neuhoffas.

Radinys Hamburgo Tarptautiniame jūrų muziejuje bus eksponuojamas iki gegužės 1 dienos, o vėliau ekspertai bandys iššifruoti likusią teksto dalį.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.