Veidai

2015.09.08 13:45

V. Matačiūnaitę Amsterdame užgriuvo „Eurovizijos“ gerbėjų dėmesys

Ramūnas Zilnys, lrytas.lt2015.09.08 13:45

Lietuvos atstovė „Eurovizijoje“ Vilija Matačiūnaitė savaitgalį vieši Amsterdame, kur šeštadienį vyko tradicinis koncertas „Eurovision In Concert“. Į šį renginį susirinko ne tik 25 šalių dainininkai, bet ir šimtai žurnalistų, skleidžiančių žinią apie konkurso dalyvius.

Lietuvos atstovė „Eurovizijoje“ Vilija Matačiūnaitė savaitgalį vieši Amsterdame, kur šeštadienį vyko tradicinis koncertas „Eurovision In Concert“. Į šį renginį susirinko ne tik 25 šalių dainininkai, bet ir šimtai žurnalistų, skleidžiančių žinią apie konkurso dalyvius.

Dalyvių skaičiumi šių metų koncertas – vienas gausiausių per visą istoriją. Prisistatyti atvyko 25 šalių atstovai – o iš viso konkurse Kopenhagoje jų šįmet dalyvaus 37.

Šeštus metus vykstančio renginio kulminacija – visų atlikėjų koncertas žinomoje Amsterdamo salėje „Melkweg“, kuriame jie atliko savo „eurovizines“ dainas. „Eurovizijos“ gerbėjams, kurie neketina vykti į konkursą Kopenhagoje, tai – puiki proga iš anksto įvertinti kūrinius.

Ankstesniais metais šiame koncerte yra pasirodę Andrius Pojavis, Donatas Montvydas, Sasha Songas.

„Pasirodyti čia – tikrai verta. Žinia greitai pasklinda socialiniuose tinkluose, atlikėjai duoda daug interviu, žodžiu – gera galimybė pasireklamuoti“, – sakė Vilijai ruoštis „Eurovizijai“ padedantis prodiuseris Martynas Tyla.

Visą popietę Amsterdame Vilija praleido bendraudama su žurnalistais – kaip ir kiti dalyviai, interviu dalijo dvi su puse valandos.

„Klausimai standartiniai – ką reiškia daina, ar tikiuosi laimėti, kurie kiti artistai patinka. Tiesa, vienas prancūzas paklausė tikrai įdomaus dalyko – kokiu kitu žmogumi norėčiau pavirsti 24 valandoms.

Atsakiau, kad Didžiosios Britanijos karaliene arba dainininke Beyonce. Būtų įdomu pažiūrėti, kaip atrodo jų kasdienybė. Susidraugauti su kitais atlikėjais dar nespėjau – tam man paprastai reikia daugiau laiko“, – lrytas.lt pasakojo Vilija.

Jos, kaip ir kitų dalyvių, žvilgsnį patraukė Austrijos atstovas – ši šalis į „Euroviziją“ siunčia barzdotą transvestitą Conchitą Wurst.

„Negaliu sakyti „jis“, nes tai tikrai „ji“. Vienintelis vyriškas dalykas – barzda. Kojos, rankos, pirštai, figūra – viskas moteriška“, – stebėjosi Vilija.

Šeštadienio vakarui Vilijos įvaizdį paruošė stilistė Olga Filatova-Kontrimienė. „Kelnės, „kerziniai“ batai – koncertas vyksta klube, tai ir įvaizdis tinkamas tokiai vietai“, – sakė dainininkė.

Amsterdame ji lankosi pirmą kartą, tačiau šį miestą spėjo įsimylėti iš pirmo žvilgsnio.

„Labai gražūs pastatai. Ir šiaip atmosfera – puiki. Iškart nusprendžiau, kad kada nors čia sugrįšiu be darbų, kaip turistė“, – džiaugėsi dainininkė.

Sekmadienį atlikėja Olandijos sostinėje turės šiek tiek laisvo laiko – ketina pasižvalgyti po miestą, galbūt aplankyti muziejus ir kitas žinomas miesto vietas.

„Raudonųjų žibintų kvartalas? Žinoma, ir ten nueisiu. Juk jis garsus visame pasaulyje. Įdomu pamatyti ir tas vietas, kuriose prekiaujama narkotikais“, – juokėsi V. Matačiūnaitė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt