Veidai

2015.09.08 13:45

17-metis priimtas į visus elitinius JAV universitetus

ELTA 2015.09.08 13:45

Būti priimtam į elitinį JAV universitetą – puikus pasiekimas. Tačiau vienam amerikiečių moksleiviui pavyko įstoti į visus aštuonis.

Būti priimtam į elitinį JAV universitetą – puikus pasiekimas. Tačiau vienam amerikiečių moksleiviui pavyko įstoti į visus aštuonis.

17-mečiui Kwasi Eninui studijų vietas pasiūlė visi vadinamieji Gebenės lygos universitetai (Ivy-League) – Brauno, Kornelio, Dartmuto, Harvardo, Prinstono, Pensilvanijos ir Jeilio. Gebenės lyga iš tikrųjų yra JAV universitetų sporto lyga, tačiau šis pavadinimas sinonimiškai naudojamas ir aštuonių elitinių JAV universitetų grupei apibūdinti.

Gebenės lygos universitetuose galioja labai griežtos priėmimo sąlygos. Į jas įstoja vidutiniškai tik kas dešimtas pretendentas. Būtina ne tik turėti gerus pažymius, bet ir puikiai išlaikyti specialius testus bei pateikti motyvaciją.

Žurnalui „Newsday“ K. Eninas, imigrantų iš Ganos sūnus, sakė tiesiog norėjęs pabandyti. „Pagalvojau, kad gal pateksiu į du ar tris. Dar nesu girdėjęs, kas nors būtų įstojęs į visus aštuonis“, – kalbėjo vaikinas.

Iš Prinstono universiteto atsakymo jis sulaukė dar gruodį, o iš kitų – praėjusią savaitę. Studijų vietas moksleiviui pasiūlė ir keli kiti labai geri JAV universitetai, nors ir nepriklausantys Gebenės lygai.

K. Enino konsultantė studijų klausimais Nancy Winkler „USA Today“ pasakojo, kad to per beveik 30 darbo metų ji nebuvo regėjusi.

„Būna puiku, jei turime moksleivį, kuris mėgina įstoti į vieną ar du Gebenės lygos universitetus. Būti priimtam į vieną ar du yra nuostabu. Tačiau ši situacija yra labai neįprasta“, – aiškino specialistė.

Visa šeima labai didžiuojasi Kwasi, sakė jo tėvas. Jis esą jau nuo vaikystės stengėsi kuo daugiau pasiekti.

Mediciną ir muziką studijuoti norinčiam K. Eninui dabar teks apsispręsti. Kol kas jam geriausią stipendiją yra pasiūlęs Prinstonas. Tačiau jis esą linksta priimti Jeilio universiteto pasiūlymą. „Jie, regis, įkūnija viską, ko aš noriu iš universiteto. Nevaržomumą. Puikų išsilavinimą. Ten studentai iš viso pasaulio. Ir finansinė parama“, – džiaugėsi vaikinas.