Veidai

2015.09.08 13:45

Argentinos prezidentė bus krikštamotė lesbiečių poros dukrai

BNS2015.09.08 13:45

Argentinos prezidentė Cristina Kirchner sutiko būti krikštamote lesbiečių poros dukrai, antradienį AFP sakė viena motinų.

Argentinos prezidentė Cristina Kirchner sutiko būti krikštamote lesbiečių poros dukrai, antradienį AFP sakė viena motinų.

Pora tokį prašymą prezidentei, kuri pati turi du vaikus, pateikė per „Facebook“.

„Kristina sutiko būti krikštamote. Koks puikus gestas! Tikiuosi, kad ji galės atvykti į krikštynas ir neatsiųs atstovo. Mums tai – išsipildžiusi svajonė“, – sakė Karina Villaroel iš Kordobos, esančios 700 km į šiaurę nuo Buenos Airių.

Centro kairiųjų prezidentės, kuri stūmė 2010-aisiais priimtą įstatymą dėl tos pačios lyties asmenų porų santuokų, atstovai nepatvirtino, kad C. Kirchner dalyvaus krikštynose.

Manoma, kad tai bus pirmas kartas, kai bus pakrikštytas Argentinos lesbiečių poros vaikas.

K. Villaroel partnerei Soledad Ortiz buvo atliktas dirbtinis apvaisinimas ir sausio 27 dieną gimė mažoji Umma Azul.

„Mes kilusios iš katalikiškų šeimų, bet pačios dažnai į bažnyčią nevaikštome, – sakė K. Villaroel. – Norime pakrikštyti ją, o tada kūdikis galės spręsti, ką nori daryti, ir vadovautis savo pačios širdimi“.

Maždaug 75 proc. argentiniečių yra katalikai.

Argentina 2010 metų liepą tapo pirmąja Lotynų Amerikos valstybe, legalizavusia tos pačios lyties asmenų santuokas. Tokios poros taip pat gali ir įsivaikinti.

Argentinoje gimęs popiežius Pranciškus nepritarė tos pačios lyties asmenų porų santuokoms, kai buvo Buenos Airių arkivyskupas. Bet tuo metu jis kritikavo dvasininkus už tai, kad jie nekrikštija vienišų motinų ir homoseksualių žmonių vaikų.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.