Veidai

2015.09.08 13:45

Pirmą kartą istorijoje „Eurovizijoje“ dalyvaus Australija

LRT.lt 2015.09.08 13:45

„Eurovizijos“ konkursas Australijoje yra taip mylimas, kad šiemet konkurso organizatoriai pagaliau leido ir australams dalyvauti didžiausiame Europos muzikos šou. 

„Eurovizijos“ konkursas Australijoje yra taip mylimas, kad šiemet konkurso organizatoriai pagaliau leido ir australams dalyvauti didžiausiame Europos muzikos šou. 

Kiekvienais metais, nuo tada kai 1974 metais „ABBA“ laimėjo konkursą, „Eurovizija“ yra itin žiūrima Australijoje. 

„Australijos atstovas pasirodys antrame pusfinalyje. Šalis jau ne kartą prašė leidimo dalyvauti, nes labai mėgsta šį konkursą. Taigi šiemet mes duodame jiems sceną ir galimybę parodyti, ką moka“, – sako Mikkelis Bechas, vienas šių metų „Eurovizijos“ organizatorių.

Šalis, kuri davė tokius atlikėjus, kaip Kyle Minogue, Nick Cave`a ar Olivia Newton-John, pasirodys prieš pat paskelbiant antrojo pusfinalio rezultatus. 

M. Bechas sako, kad tikrai bus ko laukti. „Jie ketina surengti didžiulį šou ir parodyti, kas yra Australija, kaip australai įsivaizduoja europiečius ir koks australų įvaizdis europiečių akyse. Be to, bus daug humoro“, – pasakoja M. Bechas. 

M. Bechas keliavo į Australiją susitikti su televizijos stoties SBS atstovais, kurie atsakingi už Australijos pasirodymą per antrą konkurso pusfinalį. Ten jis turėjo galimybę pasiteirauti, kodėl australai taip mėgsta šį konkursą. „Australai dievina „Eurovizijos“ didybę. Jiems tai svarbus konkursas, daugybė žmonių jį žiūri“, – teigia vienas „Eurovizijos“ Danijoje organizatorių. 

„Be to, daugelio jų gyslomis teka ir europietiškas kraujas, todėl australams tai savotiška jungtis su europietiškomis šaknimis. Manau, kad dauguma australų vienaip ar kitaip turi savyje dalį Europos, dėl to daugelis jaučiasi susieti su šiuo konkursu“, – kalba M. Bechas. 

Nacionalinis Australijos transliuotojas „Eurovizijos“ konkursą televizijos žiūrovams rodo kasmet, tiesa, dėl laiko skirtumo kiek vėliau, nei jis matomas Europoje.

LRT.lt primena, kad Lietuvos atstovė Vilija Matačiūnaitė pasirodys tame pačiame pusfinalyje kaip ir Australijos atstovas.