Veidai

2015.09.08 13:45

Laimėti loterijoje gali ir tu: atskleistas veiksmingas metodas

technologijos.lt2015.09.08 13:45

Matematikas Renato Gianella teigia, kad apskaičiuoti loterijos rezultatus nėra taip sunku. Tereikia pasinaudoti brazilo svetainėje pateiktu metodu, paremtu matematine bei tikimybių teorijomis.

Matematikas Renato Gianella teigia, kad apskaičiuoti loterijos rezultatus nėra taip sunku. Tereikia pasinaudoti brazilo svetainėje pateiktu metodu, paremtu matematine bei tikimybių teorijomis.

R. Gianella nustatė, kad visiškai įmanoma prognozuoti labiau tikėtinus laiminguosius loterijos skaičius, sekant jau buvusius modelius ir panaudojant Didžiųjų skaičių dėsnį.

Studijoje „Atsitiktinumų geometrija: loterijos skaičiai atkartoja spėjamą modelį“ pripažįstama, kad šiuo metodu įmanoma prognozuoti skaičių modelius, kurie turi didesnę galimybę laimėti, bet ne visada ši tikimybė yra vienoda.

Tyrimo autorius tvirtina, kad modelis, naudojant sudėtingą spalvos šabloną, gali būti pritaikomas įvairioms loterijoms visame pasaulyje. R. Gianella teigimu: „Loterija turėtų būti traktuojama, ne kaip viena iš azartinių lošimų formų, bet tikra tikimybių teorijos ir Didelių skaičių dėsnio atstovė“.

Vis dėlto, nėra taip viskas paprasta, kaip gali pasirodyti. Pavyzdžiui, norint laimėti Nacionalinėje loterijoje, reikia atspėti šešis skaičius. Tai išties sunku, tačiau pasinaudojus brazilo metodu galima atsirinkti kelis derinius, kurių sutapimas su laimingaisiais yra labiausiai tikėtinas.

Matematikas turi internetinę svetainę, kurioje žmonės gali pasižiūrėti į skirtingus skaičius, laimėjusius 20 skirtingų loterijų visame pasaulyje. Tačiau šio tinklapio lankytojams gali patiems prireikti matematiko laipsnio, norint suprasti, kaip tuo pasinaudoti.

Šios teorijos skaičiavimai remiasi ankstesnių laimingų skaičių eilėmis, tiksliau modeliais, kurie iš jų susideda, nes praeityje laimėjusios kombinacijos, yra užuominos į ateityje nugalėsiančius skaičių derinius.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt