Veidai

2015.09.08 13:45

Indai švenčia spalvingą pavasario festivalį

BNS 2015.09.08 13:45

Milijonai indų pirmadienį švenčia populiarų hinduistų festivalį Holi, kuris žymi pavasario pradžią, ir laisto vienas kitą ryškiaspalviais dažais.

Milijonai indų pirmadienį švenčia populiarų hinduistų festivalį Holi, kuris žymi pavasario pradžią, ir laisto vienas kitą ryškiaspalviais dažais.

Per šį „spalvų festivalį“ žmonės, minėdami gėrio pergalę prieš blogį, visoje šalyje laistosi vandeniu ar spalvotais skysčiais ir mėto vieni į kitus spalvotus miltelius „gulal“.

Daugelis politikų, tarp jų – valdančiosios Kongreso partijos lyderė Sonia Gandhi, taip pat dalyvavo šventėje, drauge su partijos bendražygiais, giminaičiais ir draugais.

„Tegu ši šventė visiems atneša sveikatą, laimę ir gerovę“, – 1,2 mlrd. šalies gyventojų palinkėjo premjeras Manmohanas Singhas pareiškime savo interneto svetainėje.

Opozicijos kandidatas į premjerus Narendra Modi pasveikino indus garso žinute per mobiliuosius telefonus, kurioje paragino rinkėjus pakeisti didžiausios pasaulio demokratijos likimą, kai jie kitą mėnesį eis į rinkimus.

„Šalis pasinėrė į rinkimų spalvas. Rinkimai yra Holi festivalis demokratijai. Švęskime šį demokratijos festivalį, kad pakeistume Indijos likimą“, – sako N. Modi savo žinutėje.

Sostinėje Delyje gyvenamieji rajonai buvo nulaistyti vaivorykštės spalvomis – žmonės iš įvairiausių socialinių grupių žaismingai vaikėsi vieni kitus su vandens šautuvais, vandens pripiltais balionais ir purškiamais dažais, šoko pagal būgnų ritmą spalvotų miltelių debesyse.

Holi daugiausia švenčiama Indijoje, Nepale ir kitose valstybėse, kuriose gyvena didelės hinduistų bendruomenės. Ši šventė būna paskutinio žiemos mėnesio pagal Mėnulio kalendorių paskutinę pilnaties dieną.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.