Naujienų srautas

Veidai2015.09.08 13:45

V. Matačiūnaitės palaikymo koncerte scenoje pasirodys ir Selas, ir Latvijos atstovai

LRT.lt 2015.09.08 13:45

Ne vienerius metus rengiamas nacionalinės „Eurovizijos“ atrankos nugalėtojo palaikymo koncertas LRT eteryje tapo gražia tradicija. Būtent šia proga Lietuvos atstovė Vilija Matačiūnaitė kovo 15-ąją, šeštadienį, 21val. surengs savo ir draugų koncertą, kurio metu lauks finansinio palaikymo iš ja tikinčių tautiečių, skelbiama pranešime spaudai.

Ne vienerius metus rengiamas nacionalinės „Eurovizijos“ atrankos nugalėtojo palaikymo koncertas LRT eteryje tapo gražia tradicija. Būtent šia proga Lietuvos atstovė Vilija Matačiūnaitė kovo 15-ąją, šeštadienį, 21val. surengs savo ir draugų koncertą, kurio metu lauks finansinio palaikymo iš ja tikinčių tautiečių, skelbiama pranešime spaudai.

Tokių palaikymo koncertų pradinininkas ir iniciatorius, asociacijos „Metų muzikos apdovanojimai“ (M.A.M.A.) pirmininkas Martynas Tyla. Prieš šešerius metus tokį palaikymo koncertą jis pirmasis surengė į Rusiją vykusiam atlikėjui Sashai Song.

„Džiaugiuosi, kad mūsų užduotas tonas tapo gražia LRT ir šio dainų konkurso tradicija“, – sakė M. Tyla. 

Pasak jo, žmonės savo palaikymą ir pasitikėjimą atlikėju gali išreikšti visaip: ir skanduodami, ir aukodami. Tačiau svarbu suvokti, kad tarptautinėje „Eurovizijos“ scenoje, norint surengti puikų pasirodymą, reikia turėti nemažą finansinį bagažą. Ten kiekvienas, net ir mažiausias specialusis efektas, kainuoja tūkstančius.

„Reikia, kad žmonės suprastų, jog palaikymo koncerto metu renkame lėšas ne sau, ne atlikėjo atlyginimui, o pasirodymo kokybei kelti. Palaikymo koncerte aukoti nėra prievolė, tai tiesiog skatinimas prisijungti ir palaikyti pačių išrinktą atlikėją. Tik kartu mes pasieksime geriausią rezultatą“, – pabrėžė M. Tyla.

M. Tyla patikino, kad surinktos lėšos kiekvieno palaikymo koncerto metu labai skiriasi. „Su Sasha Song ir Donatu Montvydu palaikymo koncertais mes surinkome virš 80 tūkst. litų, su Andriumi Pojaviu – 30 tūkstančiu. Kiek surinksim šįsyk, tiek pakaks. Bet kuo daugiau pinigų turėsime, tuo geriau galėsime pasiruošti dainų konkursui Danijoje“, – faktus pateikė M. Tyla.

M.A.M.A. pirmininkas paaiškino ir tai, kam bus skiriami surinkti pinigai. O kainuoja viskas: nuo V. Matačiūnaitės vokalo studijų ar stiliaus iki atlikėjos pasirodymo šou.

„Tik atrodo, kad ši suma yra didelė. Pasiruošimo „Eurovizijai“ etape reikia samdyti vokalo pedagogą ir techniškai paruošti dainą, kad ji atitiktų visus techninius dalykus. Tuo užsiima Australijoje esanti studija „Studio 301“. Jie dirba su pasaulinio garso atlikėjais: Kanye Westu, Rihanna, Bruce Springsteen, „Muse“, „Pearl Jam“ ir kitais pasaulinio garso atlikėjais“, – tikino M. Tyla. 

Ne maža dalis pinigų bus skiriama ir atlikėjos stiliui kurti – nuo spaudos konferencijų iki pasirodymo ant scenos. Be to, be Vilijos ant scenos pasirodys ir dar 4-5 papildomi asmenys, kurie yra samdomi. Jau nekalbant apie pasirodymo techninį įgyvendinimą Danijos scenoje.

Koncertinėje programoje – autorinės dainos ir draugų būrys

V. Matačiūnaitė per palaikymo koncertą scenoje pasirodys ne viena, o su būriu draugų bei scenos partnerių. „Palaikymo koncertą stebintys žmonės išgirs ir mano autorines dainas, ir duetus su kitais atlikėjais. Kelios koncerte nuskambėsiančios dainos atsidurs ir naujame, kaip tik dabar kuriamame albume“, – sakė V. Matačiūnaitė.

Anot pranešimo spaudai, kartu su Lietuvos atstove kovo 15-ąją LRT scenoje dainuos: Jurga Šeduikytė, Viktoras Diawara, Ruslanas Kirilkinas, Stano, Sasha Song, Ramūnas Rudokas, „Pop Ladies“ ir kiti. 

Be to, sklando kalbos, kad savo dainomis palaikyti Lietuvos atstovę žada net ir pats Egidijus Dragūnas-Selas, o taip pat ir Latvijos atstovai „Aarzemnieki“.

 

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi