Veidai

2015.09.08 13:45

Lietuva išsirinko savo atstovą „Eurovizijoje“

Karolina Drigotaitė, LRT.lt2015.09.08 13:45

Didžiojoje „Eurovizijos“ scenoje gegužės mėnesį Lietuvai atstovaus Vilija Matačiūnaitė su savo kurta daina „Attention“. Tokį sprendimą vieningai priėmė LRT televizijos žiūrovai bei tarptautinė komisija.

Didžiojoje „Eurovizijos“ scenoje gegužės mėnesį Lietuvai atstovaus Vilija Matačiūnaitė su savo kurta daina „Attention“. Tokį sprendimą vieningai priėmė LRT televizijos žiūrovai bei tarptautinė komisija.

Rudenį prasidėjusioje „Eurovizijos“ atrankoje  netrūko intrigų, nusivylimų ir netikėtumų. Iš dvidešimties dalyvauti panorusių atlikėjų liko trys. Iš šešiolikos dainų – tik viena. Kuris atlikėjas su kūriniu „Attention“ dalyvaus didžiojoje „Eurovizijoje“ Kopenhagoje, paaiškėjo šeštadienį tiesioginės LRT transliacijos metu.

Komisijos balsai pasiskirstė taip: V. Prosvirovas 3 balus skyrė Miai, Vilijai – 2, V. Baumilai – 1; taip pat balus paskirstė ir B. Stone`as; L. Bjork 3 balus skyrė V. Matačiūnaitei,  2 – Miai,  1 – V. Baumilai; L. Lučiūnas 3 balus skyrė V. Matačiūnaitei, 2 – Miai,  1 – V. Baumilai;  S. Stonytė 3 balus skyrė V. Matačiūnaitei,  2 – Miai, 1 – V. Baumilai. Tad iš komisijos V. Matačiūnaitė gavo daugiausiais balų – 13.

Žiūrovai daugiausiai balsų taip pat atidavė V. Matačiūnaitei, antroje vietoje liko Mia, trečioje – V. Baumila.

„Vienas darbas pasibaigė, kitas darbas prasidėjo“, –  po finalo surengtoje spaudos konferencijoje sakė vyriausias LRT prodiuseris Audrius Giržadas. „Su manimi vyks labai daug draugų, kurie jau planavo važiuoti palaikyti bet kurio atlikėjo su mano daina“, – pasakojo laimėtoja. „Mes jau nuomavomės kemperius palaikyti Miai“, – šypsojosi atlikėja, neslėpdama, kad laimėjimas jai staigmena. Paklausta, ar Šarūnas Kirdeikis į konkursą važiuos kartu, atlikėja minėjo labai to norinti ir gerai besijaučianti su juo scenoje. Iki paskutinės minutės atlikėja teigė nesijautusi tikra dėl laimėjimo.

„Didžiuosius planus susidėliosime susitikę su visa komanda, dėsime genialias mintis ant stalo ir rūšiuosime“, – kalbėjo atlikėja. Pasiteiravus, kaip tobulins pasirodymą, laimėtoja nusišypsojo, jos manymu, pasirodymas jau beveik tobulas. Į Londoną dažnai vykstanti koncertuoti atlikėja iki gegužės mėnesio pažadėjo likti Lietuvoje.

Finalinis koncertas 

Paskutinio atrankos etapo koncertą pradėjo visi trys finalo dalyviai – Vaidas Baumila, Mia ir Vilija Matačiūnaitė. Kartu jie atliko praėjusių metų „Eurovizijos“ dainą nugalėtoją  „Only teardrops“.

Vakaro metu visi trys atlikėjai pristatė po savo dainos laimėtojos „Attention“ versiją ir bei dar vieną pasirinktą dainą. Dainininkus vertino tarptautinė komisija bei žiūrovai. Komisijoje šį vakarą dirbo Vokietijoje gyvenantis muzikos prodiuseris Brandonas Stone`as, švedų kompozitorė ir prodiuserė Liselott Bjork, Rusijos muzikos kompanijos „Snegiri“ direktorius Valerijus Prosvirovas, vokalo pedagogė Sigutė Stonytė bei muzikos prodiuseris Lauras Lučiūnas. 

„Būti finale man reiškia be proto daug“, – siužete prieš pasirodymą kalbėjo Mia. Atlikėja atskleidė, kad visą atrankos laiką gyveno tik konkursu. Scenoje ji pristatė kūrinį „Take a look at me now“, kuris varžėsi dėl dainos nugalėtojos titulo ir liko antroje vietoje. Įspūdinga raudona suknele pasipuošusi Mia dainą pradėjo sėdėdama ant fortepijono. Jai akompanavo kompozitorius Deivydas Zvonkus, prisidėjęs prie visų dainų aranžuočių atrankos metu. 

„Mia jau laimėjo jausmingiausios atlikėjos Lietuvoje titulą“, – gyrė L. Lučiūnas. Publika pasirodymą pasitiko ilgai netylančiomis ovacijomis. 

„Sunkus šis konkursas, bet ką darysi, artistui reikia sunkumų ir iššūkių“, – siužete atskleidžė V. Baumila. Scenoje jis atliko Johno Legendo kūrinį „Ordinary people“. „Visada jaučiuosi užtikrinta, kai esi scenoje, tu tikrai turi sielą“, – komplimentus bėrė L. Bjork.

„Esu stipri mergina su stipria daina ir stipriai kovosiu už tuos žmones, kurie mane išrinko, ir su kerziniais batais stipriai trepsėsiu scenoje“, – kaip visada gera nuotaika siužete spinduliavo V. Matačiūnaitė. Scenoje ji pasirodė su dainininkės Beyonce kūriniu „I was here“. „Vilija šį karta buvo gražesnė už savo dainą“, – susižavėjimo neslepė L. Lučiūnas.

Trečią vietą užėmusią dainą „It‘s all about a boy“ atliko Monika Linkytė, kuriai iki „Eurovizijos“ finalo pritrūko vos vieno žingsnio, atlikėja liko ketvirtoje vietoje.

Trys „Attention“

Pirmoji savąją dainos „Attention“ versiją pristatė Mia. „Man patinka Mios dainos perskaitymas: labai moteriškas, plastiškas, seksualus“, – manė S. Stonytė. L. Lučiūnas pritarė komisijos kolegei pridėdamas, jog Mia jaučia vis daugiau simpatijų šiam kūriniui.

Vyriškąją „Attention“ versija atliko V. Baumila. „Vaidas dainą atliko labai šiuolaikiškai“, – nustebo L. Lučiūnas. „Netikėtai nuskambėjo „Attention“, atrodo, lyg tai būtų jūsų daina“, – taip pat abejinga neliko S. Stonytė.

Paskutinė su savo kurta daina pasirodė V. Matačiūnaitė. Kartu su Šarūnu Kirdeikiu atlikėja surengė įspūdingą choreografinį šou. Nešinas baltų gėlių puokšte, po pasirodymo į sceną užlipo ir prie dainos kūrimo prisidėjęs Viktoras Vaupšas. „Niekas nepaneigs, kad tokia galinga energetika tikrai užvaldo“, – džiaugėsi S. Stonytė. L. Bjork manymu, tai buvo geriausias V. Matačiūnaitės pasirodymas per visą atranką.

Į nacionalinės atrankos finalą laimėtojo pasveikinti atvyko Šveicarijos atstovas šių metų „Eurovizijoje“ Sebalteris.  Jis atliko eurovizinį kūrinį  „Hunter Of Stars“ .