Veidai

2015.09.08 13:45

Vairuodami ispanai spaudo garsinį signalą, o švedai kalba telefonais

BNS2015.09.08 13:45

Ispanams patinka spaudyti savo automobilių garsinį signalą, švedai vairuodami daug kalba mobiliaisiais telefonais, o italai dažnai pamiršta prisisegti saugos diržus, rodo automobilininkų apklausa, kurios rezultatai buvo paskelbti ketvirtadienį.

Ispanams patinka spaudyti savo automobilių garsinį signalą, švedai vairuodami daug kalba mobiliaisiais telefonais, o italai dažnai pamiršta prisisegti saugos diržus, rodo automobilininkų apklausa, kurios rezultatai buvo paskelbti ketvirtadienį.

Septyniose Vakarų Europos valstybėse – Belgijoje, Didžiojoje Britanijoje, Prancūzijoje, Vokietijoje, Italijoje, Ispanijoje ir Švedijoje – atlikta apklausa patvirtino kai kuriuos stereotipus, pavyzdžiui, kad italai yra blogiausi vairuotojai, bet pateikė ir netikėtumų.

Fondo „Vinci Autoroutes“ užsakymu prancūzų agentūra „Ipsos“ apklausė po daugiau kaip 1 tūkst. vyresnių nei 18 metų žmonių kiekvienoje iš minėtų valstybių, nuo sausio 29-osios iki vasario 10-osios.

Respondentai visose valstybėse atsakingiausiais vieningai išrinko švedus, o antroje ir trečioje vietose šiuo atžvilgiu liko vokiečiai ir britai.

Italai liko paskutinėje vietoje ir net patys save vadino blogiausiais vairuotojais. Bendrai 50 proc. respondentų visose šalyse sakė, kad jie vairuoja nesaugiausiai.

16 proc. sakė, kad tokio vardo nusipelno ispanai, o 14 proc. nurodė prancūzus.

Tyrimas taip pat nuvainikavo klišes dėl to, kad Šiaurės Europos gyventojai vairuoja saugiau nei turintieji „lotynų“ kraujo.

46 proc. švedų vairuotojų sakė, kad vairuodami dažnai kalbasi rankoje laikomais mobiliaisiais telefonais. Tuo metu Prancūzijoje ir Ispanijoje taip sakė 24 proc. vairuotojų.

Švedai taip pat labiausiai prieštarauja bet kokiam bendram draudimui vairuotojams kalbėtis mobiliaisiais telefonais – su tuo nesutiko 43 proc. apklaustų švedų. Vairuotojai Britanijoje, Ispanijoje ir Italijoje sakė, kad pritartų tokiam draudimui.

71 proc. vokiečių ir švedų sakė, kad nesilaiko minimalaus saugaus atstumo, o Ispanijoje taip sakė 50 proc. vairuotojų.

Tačiau 63 proc. ispanų prisipažino, kad laisvai naudojasi garsiniais signalais, šiuo atžvilgiu pralenkdami švedus (33 proc.) ir italus (29 procentai).

Daugiau kaip trečdalis Italijos vairuotojų (35 proc.) pripažino, kad kartais pamiršta prisisegti saugos diržus. Tokių vairuotojų Britanijoje yra 12 proc., o Prancūzijoje – 10 procentų.

Tuo metu vokiečiai ilgiausiai važiuoja greitkeliais nesustodami pailsėti – vidutiniškai po 3 val. 43 minutes. Prancūzai ir ispanai be pertraukos vairuoja vidutiniškai po 2 val. 45 minutes.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt