Veidai

2015.09.08 13:45

Daugiausia vyno vienam gyventojui suvartoja Vatikanas

BNS2015.09.08 13:45

Daugiausiai vyno pasaulyje per metus, skaičiuojant vienam žmogui, suvartoja Vatikanas, sakoma Kalifornijoje įsikūrusio Vyno instituto tyrimo ataskaitoje.

Daugiausiai vyno pasaulyje per metus, skaičiuojant vienam žmogui, suvartoja Vatikanas, sakoma Kalifornijoje įsikūrusio Vyno instituto tyrimo ataskaitoje.

Joje teigiama, kad vienam Vatikano gyventojui tenka vidutiniškai po 74 l vyno per metus – 105 buteliai, maždaug dvigubai daugiau nei skaičiuojant vienam gyventojui visoje Italijoje. Standartinis vyno butelis yra maždaug 0,75 litro.

Ir nors dalis suvartojimo Vatikane yra aiškiai susijęs su mišių vynu, Italijos spauda praneša, kad ši mikrovalstybė tikriausiai pirmauja dėl to, kad Vatikano gyventojai yra vyresnio amžiaus, daugiausia – vyrai, turi gerą išsilavinimą, dažnai valgo ne vieni, be to, tarp Vatikano gyventojų nėra vaikų.

Tyrimo autoriai pažymi, kad visi tie veiksniai, apibūdinantys Vatikano gyventojus, – garbingas amžius, geras išsilavinimas ir įprotis valgyti su didele draugija – skatina ir vyno vartojimą.

Dar vienas veiksnys yra Vatikano mažumas, dėl kurio vidurkį gali lengvai iškreipti kokios nors nedidelės grupės veikla ar, Vatikano atveju, rinka, kurioje vynas pardavinėjamas beveik be mokesčių.

Bet kitos mažytės teritorijos, tarp jų – Andoros valstybė (46 l vienam žmogui) ir Prancūzijos užjūrio departamentas Sen Pjeras ir Mikelonas prie Kanados krantų (44 l vienam žmogui), Vatikano lygio nepasiekia.

Liuksemburgas, kita maža valstybė, yra antroje sąrašo vietoje, nors jos populiacija – 535 tūkst. gyventojų – yra daug kartų didesnė nei Vatikano (maždaug 800 gyventojų). Liuksemburge per metus, skaičiuojant vienam žmogui, suvartojama maždaug 56 l vyno.

Tarp didžiųjų valstybių pirmauja Prancūzija ir Italija, kuriose suvartojama kiek daugiau nei pusė Vatikane suvartojamo vyno kiekio skaičiuojant vienam gyventojui.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.