Veidai

2015.09.08 13:45

Lietuva išsirinko dainą, kuri skambės „Eurovizijoje“

Karolina Drigotaitė, LRT.lt2015.09.08 13:45

Lietuvos atstovas didžiojoje „Eurovizijos“ scenoje dainuos Vilijos Matačiūnaitės kūrinį „Attention“. Nors Nacionalinės atrankos komisija palankiausiai įvertino dainą „Take a look at me now“, tačiau paskutinį žodį sekmadienio vakarą tarė LRT televizijos žiūrovai.

Lietuvos atstovas didžiojoje „Eurovizijos“ scenoje dainuos Vilijos Matačiūnaitės kūrinį „Attention“. Nors Nacionalinės atrankos komisija palankiausiai įvertino dainą „Take a look at me now“, tačiau paskutinį žodį sekmadienio vakarą tarė LRT televizijos žiūrovai. 

Labiausiai LRT televizijos žiūrovai palaikė kūrinį „Attention“, už jį atiduoti 2732 balsai. Antroje vietoje liko „Take a look at me now“ su 2484 balsais. O daina „It`s all about the boy“ sulaukė tik 205 balsų.

Komisiją sekmadienio vakarą sudarė Vytenis Pauliukaitis, Deividas Zvonkus, Ramūnas Zilnys ir Edmundas Seilius. Jų nuomone, labiausiai „Eurovizijai“ tinka kūrinys „Take a look at me now“, antroje vietoje liko daina „Attention“, trečioje – „It`s all about the boy“. Užsienio komisijos nariai taip pat daugiausiai balų atidavė kūriniui „Take a look at me now“.

Trys dainos laimėtojos versijos: 

Trys atlikėjai – trys dainos

Mia pirmoji pasirodė scenoje su V. Matačiūnaitės kurta daina „Attention“.  R. Zilnio nuomone, toks kūrinio atlikimas per sudėtinas ir nepakankamai įsimintinas didžiajai Eurovizijos scenai. D. Zvonkus pasidžiaugė, jog laida prasidėjo lietuvių autorių kūriniu ir tikino, jos „Eurovizijoje“ daina galėtų sulaukti komisijos balsų.

Vaidas Baumila atliko dainą „Take a look at me now“. R. Zilnys pripažino, jog atrankos pradžioje šį kūrinį laikė nelaime, tačiau naujos lyriškos versijos įtikino komisijos narį. E. Seilius negailėjo kritikos atlikėjui ir jo vokalui, bei siūlė patogesnę tonaciją. „Šį kartą Vaidas dainai nelabai padėjo“, – nusprendė operos solistė. V. Pauliukaičio teigimu ši daina visiškai netinka V. Baumilai.

V. Matačiūnaitė dainai „It‘s all about the boy“ pasirinko nuotaikingą įvaizdį ir energingą šokį su šokėju Artur Bajor. D. Zvonkus teigė, jog daina nepanaši į šio amžiaus kūrinį ir į ją žvelgti galima tik su humoru, kaip tai padarė dainininkė.  „Apvogei dainą tembriškai“, – manė E. Seilius.

Tuo tarpu tos pačios dainos „It‘s all about the boy“ Mios versija E. Seilius buvo sužavėtas. „Labai pasiutusiai, labai gerai“, – džiaugėsi komisijos narys. Kad tai – tinkamiausia dainos versija, pritarė ir R. Zilnys.

Kūrinį „Attention“ atliko ir V. Baumila. D. Zvonkaus nuomone, tokia dainos versija vargiai tiktų  „Eurovizijos“ scenai, tačiau interpretacija leido geriausiai atsiskleisti atlikėjo sugebėjimams. V. Pauliukaitis atlikimą pavadino „lyg tarp kitko“. R. Zilnys stojo ginti dainininko ir atlikimo. Jo manymu, puikiai su šia daina pasirodytų ir V. Matačiūnaitės bei V. Baumilos duetas.  

„Take a look at me now“ kūrinio versiją pateikė V. Matačiūnaitė.  „Jei aš norėčiau dainą išmesti iš atrankos, dainuočiau taip“, – sąmokslą šmaikštaudamas įžvelgė R. Zilnys. „Toks variantas nevežtų „Eurovizijoje“, priskaldei malkų“, – kalbėjo E. Seilius.

Stipriausios kortos 

Visus jau apstulbinusią „Take a look at me now“ versiją parodė Mia. Atlikėja po pasirodymo apsipylė ašaromis. „Čia buvo kažkas tokio“, – sužavėtas buvo E. Seilius. „Čia yra stipriausia Mios korta, ar ja bus leista žaisti – paaiškės“, – teigė R. Zilnys. „Aš manau, kad dainos autoriams ši versija labai patiks“, – juokavo aranžuotės autorius D. Zvonkus, kuriam atlikėja scenoje padėkojo apkabinimu.

Didžiausia vakaro intriga – V. Baumila atliko kūrinį „It‘ all about the boy“. Tiesa, kelis žodžius dainos tekste teko pakeisti, atlikėjas dainavo apie merginą. „Šį vakarą čia buvo geriausias atlikimas, kokį aš mačiau“, – stebėjosi R. Zilnys. „Džiaugiuosi, kad Vaidas per save perlipo ir atliko šį kūrinį“, – kalbėjo D. Zvonkus. „Vertiname dainą, ne atlikėją, o daina taip ir liko primityvi“, – kolegoms paprieštaravo V. Pauliukaitis.

Savo kūrinį „Attention“ atliko V. Matačiūnaitė. „Pirmas kartas, kai aš džiaugiuosi, kad komisija lems tik vieną aštuntąją. Plyš širdis priimti sprendimą“, – prisipažino R. Zilnys. „Man patinka, kad šioje dainoje yra daugiausia XXI a. kvapo“, – kūrinį įvertino D. Zvonkus. Atlikėjos pasirodymu džiaugėsi net visiems kritikos negailėjęs V. Pauliukaitis.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt