Naujienų srautas

Veidai2015.09.08 13:45

JAV 84 metų vienuolei skirta kalėjimo bausmė už protestą branduolinių ginklų įmonėje

BNS 2015.09.08 13:45

Jungtinėse Valstijose 84 metų vienuolei antradienį buvo skirta beveik trejų metų kalėjimo bausmė už dalyvavimą taikos demonstracijoje branduolinių ginklų įmonėje.

Jungtinėse Valstijose 84 metų vienuolei antradienį buvo skirta beveik trejų metų kalėjimo bausmė už dalyvavimą taikos demonstracijoje branduolinių ginklų įmonėje.

Vienuolė Megan Rice buvo nuteista drauge su kitais aktyvistais Michaelu Walli ir Gregu Boertje-Obedu. Abiem vyrams buvo skirtos daugiau kaip penkerių metų bausmės.

Šie trys aktyvistai 2012 metų liepos 28 dieną perkirpo tris tvoras ir pasiekė sandėlį, kuriame laikomos pagrindinės JAV smarkiai sodrinto urano, tinkamo ginklams gaminti, atsargos.

Ant sandėlio sienų jie prirašinėjo šūkių, iškabino transparantus ir aplaistė sieną krauju.

Nors pareigūnai teigė, jog niekada nebuvo iškilęs joks pavojus protestuotojams pasiekti medžiagą, kurią galima susprogdinti ar panaudoti „nešvariai“ bombai, tas įsibrovimas iškėlė rimtų klausimų dėl saugumo.

Minimi aktyvistai buvo įsibrovę į branduolinių ginklų gamyklą Ouk Ridžo mieste Tenesio valstijoje.

Vyriausybė rekomendavo skirti jiems 6–9 metų laisvės atėmimo bausmes, o aktyvistai prašė jiems suteikti malonę, sakydami, kad jų akcija nacionalinio saugumo komplekse Y-12 buvo simbolinė ir kad ja siekta atkreipti dėmesį į Amerikos branduolinį arsenalą, kurį jie laiko amoraliu ir neteisėtu.

Aktyvistai buvo laikomi kalėjime nuo praeitų metų gegužės, kai buvo paskelbta teismo nutartis. Jie buvo pateikę teisėjui tūkstančius palaikymo laiškų iš viso pasaulio.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi