Veidai

2015.09.08 13:45

Potvynių užlietos Anglijos princus suerzino vandens semti nepadedantys žurnalistai

Jolanta Paškevičiūtė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2015.09.08 13:45

Didžiojoje Britanijoje, kurioje seniai nebūta tokios „šlapios“ žiemos, patvinusi Temzė savaitgalį turėtų pasiekti aukščiausią per 60 metų ribą.

Didžiojoje Britanijoje, kurioje seniai nebūta tokios „šlapios“ žiemos, patvinusi Temzė savaitgalį turėtų pasiekti aukščiausią per 60 metų ribą.

Kenčiantiems nuo stichijos padeda gelbėjimo tarnybos, apie 2 tūkst. karių, kartu su jais karalienės vaikaičiai, princai Viljamas ir Haris, apsiavę guminius batus, padėjo kareiviams krauti smėlio maišus.

Britanijoje lyja toliau, bet prie vandens prisidėjo dar viena grėsmė. Vėjo gūsiai, Anglijos pietuose ir pietryčiuose siekiantys 130 kilometrų per valandą.

Britanijos premjeras Davidas Cameronas, nors žada iš naujo derėtis su Briuseliu ir rengti referendumą dėl pasitraukimo iš Europos Sąjungos, žada prašyti jos finansinės paramos potvynių padariniams likviduoti.

Tokios šlapios metų pradžios Britanijoje nebūta 250 metų, stebisi meteorologai. Užlieta beveik šeši tūkstančiai valdų, apsemta daug dirbamos žemės. Toliau tuštėja namai, žmonės evakuojami į saugesnes vietas.

Vyriausybė sulaukė kritikos dėl vangios reakcijos, tad pasitelkė visų trijų rūšių – jūrų, sausumos ir oro pajėgas gyventojams evakuoti ir upių krantams sutvirtinti.

Karališkieji broliai, Kembridžo hercogas Williamas ir princas Harry prisidėjo prie karių apsemtame Dačeto kaime, netoli Vindzoro pilies.

Karalienės vaikaičiai nerodė didelio noro kalbėtis su reporteriais. „Geriau padėtumėte, o ne stovėtumėte su kameromis“, – sušuko Williamas.

Princas Haris paklaustas, ar smagu braidžioti, atsakė dar irzliau: „Tikrai ne, kai aplink jūs sukinėjatės“.

Karalienė taip pat padeda nukentėjusiems ūkininkams Somersete, kur kai kurios vietos apsemtos jau beveik du mėnesius, prisideda maistu ir patalyne iš karališkosios Vindzoro pilies ūkio.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.