Veidai

2015.09.08 13:45

Brazilijoje draudimą darbe per kaitrą dėvėti šortus padėjo apeiti sijonas

BNS2015.09.08 13:45

Rio de Žaneire vienos valstybinės įstaigos, draudžiančios savo darbuotojams per kaitrą dėvėti šortus, tarnautojas nusprendė pasiskolinti sijoną iš savo žmonos, sugedus oro kondicionieriui jo biure.

41 metų Andre Amaralis Silva ryžosi šiam žingsniui, kai termometrų stulpeliai antradienį pakilo iki 40,8 laipsnių Celsijaus – tuomet jis iš savo žmonos drabužių spintos išsitraukė ilgą juodą sijoną.

Jį užsisegęs, A. A. Silva nusifotografavo ir paskelbė tą nuotrauką socialiniame tinkle „Facebook“, kur per kelias valandas ja pasidalijo apie 5 000 žmonių, o trečiadienį vyras jau pateko į laikraščius.

A. A. Silva sakė, kad pastato, kuriame jis dirba, ūkvedys mėgino neleisti jam dirbti taip apsirengus.

Vyras atrėžė, jog „jeigu moterims leidžiama (dėvėti sijoną), tuomet man – irgi.“

Tačiau netgi tuomet teko kreiptis į įstaigos administratorių, kuris patvirtino, jog „dėvėti sijoną leidžiama“.

A. A. Silva sakė dienraščiui „O Globo“: „Viskas buvo išspręsta labai lengvai. Žmonės paklūsta taisyklėms, netgi nežinodami, iš kur jos atsirado.“

„Mes likom be oro kondicionieriaus, ir netgi per tokią kaitrą jis nebuvo sutaisytas“, – aiškino darbuotojas.

A. A. Silva pridūrė, kad sijonas pasirodė esantis toks patogus, kad jis svarsto negrąžinti jo žmonai.

Rio de Žaneiro teismų vadovė Leila Mariana praeitą mėnesį paskelbė sprendimą, kad teisininkams Rio de Žaneiro valstijoje nebūtina dėvėti tradicinių togų per didelę kaitrą.

Tačiau šortai liko tabu: darbe privaloma dėvėti bent jau ilgas kelnės ir marškinius ilgomis rankovėmis, o per teismo posėdžius – taip pat švarką ir kaklaraištį.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.