Veidai

2015.09.08 13:45

Lenkijoje tris jauniklius atsivedusi baltoji liūtė kantriai juos globoja

BNS2015.09.08 13:45

Vidurio Lenkijoje įsikūrusiame privačiame zoologijos sode auginama baltoji liūtė atsivedė tris jauniklius, kuriuos rūpestingai globoja.

Vidurio Lenkijoje įsikūrusiame privačiame zoologijos sode auginama baltoji liūtė atsivedė tris jauniklius, kuriuos rūpestingai globoja.

Lodzės vaivadijoje esančiame Borysevo miestelyje įsikūrusio zoologijos sodo „Zoo Safari“ vadovas Andrzejus Pabichas sakė, kad baltosios liūtės dažnai būna iš prigimties nevaisingos, o susilaukusios jauniklių neretai juos atstumia.

Taip pat retai pasitaiko, kad atvedami iš karto trys jaunikliai.

Dėl retos mutacijos atsiradę baltieji liūtai yra kilę iš Kriugerio porūšio afrikinių liūtų, gyvenančių kai kuriuose Pietų Afrikos laukinių gyvūnų draustiniuose ir laikomų zoologijos soduose visame pasaulyje.

Pasak A. Pabicho, šiuo metu pasaulyje gyvena iš viso apie 90 baltųjų liūtų.

Zoologijos sodo vadovas naujienų agentūrai „The Associated Press“ sakė, kad pustrečių metų amžiaus baltoji liūtė Azira kantriai žindo ir globoja mažylius, atėjusius į pasaulį sausio 28 dieną.

Jų tėvas, pusketvirtų metų baltasis liūtas Sahimas laikomas gretimame narve ir garsiai riaumoja ant visų, kas prieina per arti jo šeimynos.

„Laimei, vaikavimasis įvyko visiškai sklandžiai, – pasakojo A. Pabichas. – Nerimavome, ar viskas bus gerai: ar (motina) neatmes jauniklių, ar turės pieno? Bet, laimei, viskas baigėsi gerai. Motina priėmė (jauniklius), juos maitina ir yra labai rūpestinga.“

Zoologijos sodas nurodė suteiksiantis jaunikliams vardus, kai jie truputį paūgės ir bus galima nustatyti jų lytį. Tikimasi, kad jie nuo balandžio jau galės būti išleisti į atvirą aptvarą.

2008 metais atidarytame „Zoo Safari“ laikomi apie 80 rūšių gyvūnai, tarp jų baltieji tigrai ir baltieji kupranugariai. Zoologijos sodas praeitais metais priėmė 160 tūkst. lankytojų.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.