Veidai

2015.09.08 13:45

E. Seilius: pirmiausia klausykite ausimis, tik tada širdimi

„Norėčiau žiūrovų paprašyti klausyti pirmiausia ausimis, tik tada širdimi“, – antradienio vakarą Nacionalinės „Eurovizijos“ atrankos filmavimo metu paskatino komisijos narys Edmundas Seilius. Sparčiai mažėjant dalyvių atrankos atmosfera kaista, o žiūrovų verdiktas tampa vis svarbesnis. Jų teismui likę penki konkurso dalyviai pristatė dešimt atrankoje vis dar dalyvaujančių kūrinių.

„Norėčiau žiūrovų paprašyti klausyti pirmiausia ausimis, tik tada širdimi“, – antradienio vakarą Nacionalinės „Eurovizijos“ atrankos filmavimo metu paskatino komisijos narys Edmundas Seilius. Sparčiai mažėjant dalyvių atrankos atmosfera kaista, o žiūrovų verdiktas tampa vis svarbesnis. Jų teismui likę penki konkurso dalyviai pristatė dešimt atrankoje vis dar dalyvaujančių kūrinių. 

Komisijos vairas šį kartą atiduotas tik vyrams: Vyteniui Pauliukaičiui, Ramūnui Zilniui, Dariui Užkuraičiui ir E. Seiliui.

Komisijai ir vėl balus skirti teko du kartus, nes kiekvienas atlikėjas pristatė po du kūrinius. 

Eurovizinės dainos – kaip moterys 

Mia atliko dainą „It’s not too late“. Atlikdami šį kūrinį sužibėti jau bandė Martynas Kavaliauskas ir Vaidas Baumila. E. Seilius atlikėjai nepagailėjo kritikos, teigdamas, jog jai trūksta muzikalumo, ieškojimų bei įsijautimo. Komisijos narys taip pat paskatino žiūrovus pirmiausiai klausyti ausimis, tik tada širdimi ar akimis. Tuo tarpu Mia neištvėrė ir atsikirto komisijos nariui, jog į kūrinį buvo labai įsijautusi. „Man tai viskas gerai“, – apginti atlikėją bandė R. Zilnys, tačiau sutiko, kad „spektakliuko“ scenoje reikėtų. „Aš matyt taip pat klausiau ne tik ausimis, bet ir žiūrėjau akimis, man viskas patiko“, – kalbėjo D. Užkuraitis. 

Dainą „Words apart“ dainavo Martynas Kavaliauskas. Ankstesnėse laidose šį kūrinį atliko V. Baumila ir Monika Linkytė. M. Kavaliauskas pateikė visiškai naują ir neįprastą kūrinio versiją. „Man labai patinka šių metų eurovizinės dainos, nes jos, kaip moterys, vieną vakarą gali būti blondine, kitą – brunete, vieną – su vakarine suknele, kitą – su odine striuke“, – žavėjosi ir šmaikštavo D. Užkuraitis „Išsisukai iš situacijos labai protingai, sveikinu“, – kalbėjo E. Seilius, motyvuodamas, jog versijos, kurią atliko V. Baumila, šis atlikėjas būtų „paprasčiausiai neišdainavęs“.

LRT.lt portalo balsavime pirmą vietą užimančią dainą „Blowing out cobwebs“ atliko Vilija Matačiūnaitė. Šią dainą jau išbandė iš atrankos iškritusi Ieva Zasimauskaitė bei Mia. V. Matačiūnaitė žiūrovų bei komisijos narių teismui pateikė visiškai naują dainos versiją. 

„Aš manau, kad reikia pasakyti – sveika sugrįžusi, Vilija“, – atsigavusia atlikėja džiaugėsi R. Zilnys. Jis pridėjo, jog pasirodymui trūksta tik mažų papildymų iki gero „eurovizinio“ pasirodymo. „Šį vakarą aš pamačiau pirmą originalų pasirodymą“ – atlikėją gyrė V. Pauliukaitis. Kiti komisijos nariai taip pat negailėjo komplimentų.

V. Baumilai teko kūrinys „Attention“. Jį jau atliko V. Matačiūnaitė bei Mia. Tiesa, atlikėjas šiuo metu yra Londone, todėl jo pasirodymą komisija stebėjo televizoriaus ekrane. V. Pauliukaitis bei D. Užkuraitis, tvirtino, jog atlikėjo pasirodymas jų neįtikino. R. Zilnys atlikimą sulygino su gero koncerto pertraukėle ir tikėjosi, jog dar bus geresnių V. Baumilos pasirodymų. „Šis variantas gal nėra šios dainos stipriausias variantas“, – pritarė E. Seilius.

Daina „You found me“ skirta M. Linkytei. Praėjusiose laidose šią daina atliko V. Matačiūnaitė ir I. Zasimauskaitė. „Tu nemelavai, atlikai taip moteriškai, švelniai, ačiū tau“, – grožėjosi E. Seilius. „Šiandien viskas teisingai, bet kaip per kokį stiklą“ , – patenkintas neliko V. Pauliukaitis.  R. Zilnys šmaikštavo, kad atlikėja „pamiršo apsimauti kelnes“, tačiau prieštaravo kitiems komisijos nariams, teigdamas,kad pasirodymas jį labai „užkabino“ ir buvo geras.

Po pirmojo pasirodymų etapo palankiausiai komisija įvertino V. Matačiūnaitę, mažiausiai jiems patiko V. Baumilos pasirodymas.

Grėblys scenoje

Antrasis dainų etapas prasidėjo Mios atliekamu kūriniu „It’s all about the boy“. Atrankos laidose su šia daina sužibėjo M. Linkytė ir ne itin sėkmingai pasirodė I. Zasimauskaitė. „Vargu ar džiazo ir bliuzo stilistika yra tavo“, – teigė D. Užkuraitis.  „Aš manau, kad Monika, pirmoji padainavusi šį kūrinį, paliko scenoje grėblį, ant kurio dabar lips visos atlikėjos“, – juokavo R. Zilnys. Jo manymu, Mia ant šio grėblio gal ir neužlipo, tačiau scenoje jai trūko atsipalaidavimo.

Anksčiau tik moterų balsais spalvintą kūrinį „Take a look at me now“ sudainavo M. Kavaliauskas. „Matau, kad tu jau atrandi save „Eurovizijoje“, – kalbėjo D. Užkuraitis. „Atrodė, kad tu tuoj išsiplėši balso stygas ir padėsi mums jas ant stalo“, – atlikėjo užsidegimą vertino R. Zilnys. 

Daina „Dying“ šį kartą atiteko V. Matačiūnaitei. Anksčiau ją atliko tik vyrai: V. Baumila bei M. Kavaliauskas. Atlikėja atskleidė, jog nauja kūrinio aranžuotė – jos darbas.  „Ant bangos šiandien Vilija. Aš manau, kad jos variantas yra ne mažiau įdomus nei originalusis“, – sakė R. Zilnys. Kiti komisijos nariai taip pat pripažino, kad atlikėja šį vakarą sužibėjo

V. Baumilai skirta daina „Is this the way“.  Anksčiau ją pristatė Justinas Lapatinskas ir V. Matačiūnaitė, tačiau abu atlikėjai sulaukė tik komisijos kritikos. „Matėsi, kad scenoje Vaidas žino, ką daro“, – komentavo D. Užkuraitis. „Rokas nėra Vaido stichija, ir apskritai, vargu ar atrankoje turime tokį, kuris galėtų sublizgėti su šiuo kūriniu“, – atvirai kalbėjo R. Zilnys. 

M. Linkytė atliko anksčiau Mios ir V. Matačiūnaitės dainuotą kūrinį „Let’s share that love tonight“. „Išspinduliavote viską, ką reikia“, – atlikėją gyrė D. Užkuraitis. „Žiūrėdamas šį pasirodymą supratau, kur yra jūsų achilo kulnas: sutelkiate savo dėmesį į dainavimą, bet neturite ryškaus įvaizdžio, trūksta pasirodymo vinies“, – pastebėjo R. Zilnys. „Vėl mačiau ir girdėjau tą gerąją Moniką“, – džiaugėsi V. Pauliukaitis. 

Po antrojo etapo, komisijos narių nuomone, prasčiausiai pasirodė M. Kavaliauskas. Daugiausiai balų skirta M. Linkytei.