Veidai

2015.09.08 13:45

Šešios šalys jau išsirinko savo eurovizines dainas

LRT.lt 2015.09.08 13:45

Iš 37 „Eurovizijos“ konkurse dalyvausiančių šalių savo atstovus jau išsirinko šešios. Dvi jų pusfinalyje varžysis su Lietuvos atstovu, kuris paaiškės kovo 1 dieną.

Iš 37 „Eurovizijos“ konkurse dalyvausiančių šalių savo atstovus jau išsirinko šešios. Dvi jų pusfinalyje varžysis su Lietuvos atstovu, kuris paaiškės kovo 1 dieną.

Ukraina šiemet buvo pirmoji išsirinkusi savo dalyvę ir dainą. „Eurovizijos“ konkurse šaliai atstovaus Maria Yaremchuk su kūriniu „Tick-tock“. 

Italijai „Eurovizijos“ dainų konkurse šiais metais atstovaus atlikėja Emma Marrone su daina „La mia città“. E. Marrone  gimė Florencijoje ir dainavo nuo vaikystės.  2010 metais ji sužibėjo talentų  šou „Amici“ , kurį ir laimėjo. Nuo tada jos karjeroje – hitas po hito, keletas aukso, platinos diskų ir kitų Italijos muzikos industrijos apdovanojimų. Atlikėja taip pat populiari Šveicarijoje. 

Baltarusijai „Eurovizijoje“ atstovaus Jurijus Vaščiukas, sceniniu vardu TEO. Jo atliekama daina vadinasi „Cheesecake“. Žodžius kūriniui parašė pats atlikėjas ir atskleidė, kad tokia pravarde jį vadindavo buvusioji mergina. Baltarusis varžysis tame pačiame pusfinalyje kaip ir Lietuvos atstovas. 

Albanijai šių metų konkurse atstovaus atlikėja Herciana Matmuja. Ji atliks dainą „Zemërimi i një nate“.

Šveicarai į konkursą šiemet nusprendė siųsti atlikėją Sebalterį su kūriniu „Hunter of Stars“. Sebalteris kilęs iš itališkai kalbančio Ticino miesto. Per 22 metų atlikėjo karjerą, jo smuikas visada buvo su juo. Įkvėpimo savo euroviziniam kūriniui Sebalteris sėmėsi per ilgą kelionę po Jungtines Amerikos Valstijas. 

Suomijos nacionalinę atranką laimėjo ir į konkursą važiuos grupė „Softengine“ su kūriniu „Something Better“. Grupėje yra penki nariai, kurių jauniausiam – 16 metų, o vyriausiam – 19. „Softengine“ taip pat bus vienas iš pusfinalio konkurentų Lietuvių atlikėjui.

Primename, kad „Eurovizijai“ skirtas dainas išgirsti ir balsuoti už labiausiai patikusią galite LRT.lt portale. Kitą šeštadienį, vasario 8 d., nacionalinėje atrankoje – penki atlikėjai, kurie atliks dešimt dainų.