Veidai

2015.09.08 13:45

Užkalta garsioji Kopenhagos Kristianija

Saulius Masalskas, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2015.09.08 13:45

Garsusis laisvųjų Kopenhagos gyventojų rajonas Kristianija užkaltas, bet tai pačių Kristianijos gyventojų sprendimas. Jie nusprendė tokiu būdu ramiai aptarti savo reikalus.

Garsusis laisvųjų Kopenhagos gyventojų rajonas Kristianija užkaltas, bet tai pačių Kristianijos gyventojų sprendimas. Jie nusprendė tokiu būdu ramiai aptarti savo reikalus.

Viena pagrindinių Danijos sostinės atrakcijų – Kristianijos kvartalas – vieną savaitę, tai yra iki vasario 2-osios, bus neprieinamas. Patys gyventojai užkalė skydais du pagrindinius įėjimus. Taigi bus uždaryta ir garsioji Pusher street – daugybę metų nuolat veikianti marihuanos ir hašišo pardavimo vieta Kopenhagoje.

„Taip, visi verslai Kristianijoje uždaryti, taip pat ir hašišo pardavėjų. Viskas uždaryta“, – sakė Kristianijos gyventojas Allan Lausten.

Šie skydai nereiškia, kad kvartalas liko tuščias. Jo gyventojai ir atkakliausi turistai galės ten patekti ir išeiti.

„Norime pranešti visiems, kad viskas uždaryta, kad mums reikia taikos ir ramybės, kad pasikalbėtume tarpusavyje“, – tvirtino A. Lausten.

Pasikalbėti jiems tikrai yra apie ką. Pirmieji hipiai įsikraustė į Kristianiją daugiau kaip prieš 40 metų. Jie ir sukūrė unikalią savivaldos principais besivadovaujančią bendruomenę Danijoje ir visoje Europoje, bet nuosavybės ir kiti teisiniai klausimai ilgus dešimtmečius provokavo konfliktus su Danijos valdžia.

Galiausiai apie 800 dabartinių kvartalo gyventojų sutiko, kad per artimiausius 10 metų nekilnojamojo turto ir kiti nuosavybės klausimai turi būti visiškai legalizuoti.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.