Naujienų srautas

Veidai2015.02.12 21:37

Argentinoje stebimas gydantis tango poveikis

Kardiologas Albertas Maranis juokauja, kad argentinietiškas tango dažniau siejamas su sudaužytomis, o ne sveikomis širdimis, tačiau jis gali būti ir puikus vaistas.  

Kardiologas Albertas Maranis juokauja, kad argentinietiškas tango dažniau siejamas su sudaužytomis, o ne sveikomis širdimis, tačiau jis gali būti ir puikus vaistas.

Kraujagyslėms ir širdžiai šokis toks pat naudingas kaip ir vaikščiojimas ar bėgiojimas. Be to, pacientams naudinga bendrauti ir mokytis naujų dalykų, praneša LRT Televizijos Naujienų tarnyba.

„Visi tango besimokantys mūsų pacientai serga širdies ir kraujagyslių ligomis. Jie gydosi po širdies priepuolių ir operacijų, kraujagyslių šuntavimo. Atrodo, akcija sėkminga: mokytis tango panoro net penkiasdešimt žmonių, jau sudarėme penkiolika porų“, – sako kardiologas.

Organizuoti tokias programas gydytojas A. Maranis su kolegomis pradėjo prieš dvejus metus. Tuomet jie pacientams siūlė žaisti futbolą. Ligoninės slaugė pastebi, kad daugeliu atveju pratimai veikia net geriau nei vaistai.

„Fiziniai pratimai padeda palaikyti tinkamą kraujospūdį, cholesterolio ir cukraus kiekį organizme, taip pat mažina stresą. Labai svarbu, kad besigydantys žmonės būtų aktyvūs“, – teigia ligoninės slaugė Romilda Seco.

Priversti pacientus bėgti bėgimo takeliu ar minti stacionarų dviratį gerokai sunkiau nei šokti. Šiuo metu La Matanzos ligoninėje gydoma šimtas penkiasdešimt pacientų. Kardiologo Alberto Maranio teigimu, paprastai vos penkiolika procentų pacientų baigia reabilitacijos programą, dauguma iš jų namo išvyksta dar jai nesibaigus. Tango pamokos turėtų praskaidrinti dienas ligoninėje ir paskatinti baigti reabilitaciją.

„Manau, kad net ir baigęs reabilitaciją šoksiu, tai labai padeda atsipalaiduoti. Jei nebūčiau atėjęs, dabar sėdėčiau namie ir žiūrėčiau televizorių, džiaugiuosi, kad vis dėlto esu čia. Tai ir gera treniruotė, ir nauda širdžiai“, – teigė vienas ligoninės pacientas.

„Man patinka tango, visą gyvenimą norėjau jį šokti. Reikėjo pradėti reabilitacijos programą, kad svajonė išsipildytų. Kol nepradėsiu šokti taip, kaip mokytojai, tikrai nepasiduosiu“, – antrina kitas.

Kiekvieną pirmadienį vykstančiose tango pamokose šokėjams gyvai akompanuoja orkestras. Pamokos nemokamos visiems, kurių ligos istorijoje įrašyta širdies ar kraujagyslių negalavimų.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi