Veidai

2015.09.08 13:45

Ištraukti „Eurovizijos“ burtai – paaiškėjo, kuriame pusfinalyje pasirodys Lietuva

Lietuvos atstovas pasirodys antrame „Eurovizijos“ pusfinalyje, pirmoje renginio dalyje. Tai paaiškėjo pirmadienio popietę Kopenhagoje, kai buvo ištraukti gegužės mėnesį vyksiančio „Eurovizijos“ dainų konkurso burtai.

Lietuvos atstovas pasirodys antrame „Eurovizijos“ pusfinalyje, pirmoje renginio dalyje. Tai paaiškėjo pirmadienio popietę Kopenhagoje, kai buvo ištraukti gegužės mėnesį vyksiančio „Eurovizijos“ dainų konkurso burtai.

„Iš emės tai nėra nei blogai, nei gerai“, – teigia muzikologas Darius Užkuraitis.

Blogiausia, anot jo, pasirodyti pirmiems ar antriems. Tačiau jis mato ir antrojo pusfinalio minusą – patekus į finalą, atlikėjui tektų koncertuoti 4 dienas iš eilės, o tai vargina.

„Pati vieta gal ir nedaug ką lemia, bet tradiciškai nesinori būti pirmiems ar antriems“, – svarsto D. Užkuraitis.

Teigiama, jog antroje renginio dalyje pasirodyti naudingiau todėl, kad žiūrovas geriau įsimena pasirodymą ir dainą. Atėjus balsavimo metui, pirmieji pasirodymai atmintyje dažniau išblėsta.

Tačiau muzikologas sako, kad jei galvotumėm tik apie atlikėją – renginio pradžioje pasirodyti geriau. Dainininkui nereikia ilgai laukti savo eilės ir nerimauti, mažiau streso – geresnis pasirodymas.

„Pačioje pradžioje pasirodyti pravartu tik su superine, pribloškiančia daina“, – šypsosi muzikologas.

Lietuva turės 14 varžovų

Burtai lėmė, kad Lietuvos atstovas pusfinalyje varžysis su Norvegijos, Izraelio, Gruzijos, Austrijos, Lenkijos ir Maltos atstovais.

59-ąjį sykį vyksiančiame konkurse dalyvaus 37 šalių atlikėjai. Šešios valstybės – Danija, Vokietija, Prancūzija, Ispanija, Italija ir Jungtinė Karalystė – iškart gavo vietą finale. 

Iš anksto žinoma, kuriame pusfinalyje pasirodys trys valstybės. Konkurso organizatoriai nusprendė, kad Švedija dalyvaus pirmajame, o Norvegija – antrajame pusfinalyje. Toks sprendimas priimtas todėl, kad abiejų Danijos kaimyninių valstybių publika itin domisi „Eurovizija“ ir nenorėta, kad tarp žiūrovų kiltų peštynės dėl bilietų į pusfinalius.

Taip pat nuspręsta, kad antrajame pusfinalyje dalyvaus Izraelis – pirmojo pusfinalio dieną šioje šalyje minima šventė, neleidžianti varžytis konkurse.

Pirmajame pusfinalyje, pirmoje renginio dalyje varžysis (gegužės 6 d.): Švedija, Islandija, Albanija, Rusija, Latvija, Azerbaidžanas, Armėnija, Estija;

Pirmajame pusfinalyje, antroje renginio dalyje varžysis: Belgija, Vengrija, Moldova, Ukraina, Nyderlandai, Juodkalnija, San Marinas, Portugalija;

Antrajame pusfinalyje, pirmoje renginio dalyje varžysis (gegužės 8 d.): Norvegija, Izraelis, Gruzija, Austrija, Lenkija, Lietuva, Malta;

Antrajame pusfinalyje, antroje renginio dalyje varžysis: Makedonija, Suomija, Rumunija, Graikija, Airija, Slovėnija, Baltarusija, Šveicarija. 

Pirmajame pusfinalyje balsuos Ispanija, Prancūzija ir Danija, antrajame – Vokietija, Italija ir Didžioji Britanija. 

LRT.lt primena, kad Lietuvos nacionalinė „Eurovizijos“ atrankos laidas stebėti ir savo nuomonę pareikšti LRT televizijos žiūrovai gali kiekvieną šeštadienį, 21 val. Rengėjų teigimu, savo šalies atstovą turėtume sužinoti jau kovo mėnesio pradžioje.

Šiemet konkurse daina Lietuvos atstovui renkama atskirai. Dainas išgirsti ir balsuoti už labiausiai patikusią galima LRT.lt portale.