Veidai

2015.09.08 13:45

Australai paminėjo pasaulinę „važinėjimo be kelnių“ dieną

BNS 2015.09.08 13:45

Australijos didžiuosiuose miestuose traukiniuose ir tramvajuose sekmadienį bolavo plikos kojos ir trumpikės – pokštininkai, minėdami jau 13-ąją pasaulinę „Pasivažinėjimo metropolitenu be kelnių“ („No Pants Subway Ride“) dieną, važinėjo be kelnių.

Australijos didžiuosiuose miestuose traukiniuose ir tramvajuose sekmadienį bolavo plikos kojos ir trumpikės – pokštininkai, minėdami jau 13-ąją pasaulinę „Pasivažinėjimo metropolitenu be kelnių“ („No Pants Subway Ride“) dieną, važinėjo be kelnių.

Pekine ir Honkonge keleiviai taip pat nepabūgo be kelnių važinėtis viešuoju transportu.

Ši kasmetinė akcija, kurią 2002 metais pirmą kartą Niujorke surengė JAV grupė „Improv Everywhere“, jau tapo pasaulinė. Prieš 12 metų akcijoje dalyvavo tik septyni žmonės, bet dabar tūkstančiai žmonių didmiesčiuose visame pasaulyje dalyvauja „kvailybės šventėje“, kaip ją vadina organizatoriai.

Ji vyksta paprastai: dalyviai kasmet tam tikrą dieną susirenka tam tikrame transporto maršrute be kelnių ir važinėja, kad šokiruotų ir keltų juoką.

Apatiniai privalomi, ir nors akį traukiantys apdarai leidžiami, organizatoriai teikia pirmenybę tam, kad dalyviai atrodytų – bent jau iki pusės – taip, tarsi gyventų savo įprastą gyvenimą. Taip tikimasi padaryti didesnį įspūdį praeiviams.

Dalyviai raginami vilkėti viršutines uniformų ir verslo kostiumų dalis, kurios turi pabrėžti kojų plikumą, kaip ir, pavyzdžiui, dviračiai, vaikiški vežimėliai, pirkinių krepšiai ar portfeliai.

Dalyviams taip pat draudžiama kalbėtis vieniems su kitais, jiems nurodoma traukiniuose užsiimti „bet kokia veikla, kuria paprastai galėtų užsiimti“: skaityti laikraštį, knygą, kažką siūti.

„Jei kas nors klausinėja, jūs nepažįstat jokių kitų bekelnių keleivių. Pasakykit žmonėms, kad „pamiršot mūvėti kelnes“, – prieš akciją Sidnėjuje instruktavo organizatoriai. – Tvirtinkit, jog tai tik atsitiktinumas, kad ir kiti pamiršo savo kelnes. Būkit malonūs, draugiški ir išlikit ramūs“.

Sidnėjuje maža, bet šiam reikalui atsidavusi grupė, kelnes nusimovė miesto žiedinės linijos traukinyje, kuriame buvo pilna suglumusių savaitgalio turistų. Paskui akcijos dalyviai kitu maršrutu grįžo į Bondžio mikrorajoną.

Melburne ir Adelaidėje Australijos pietuose, Brisbane šiaurėje, taip pat buvo bekelnių keleivių.

Viename Honkongo metropoliteno traukinyje tarp daugybės keleivių irgi buvo maždaug 40 bekelnių keleivių, tarp jų – australė Bess Hepworth su pusantrų metų sūnumi.

„Tai pirmas kartas, kai jis viešai nusimaus kelnes, nors tai jau reguliariai daro“, – sakė ši 37 metų moteris.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.