Veidai

2015.09.08 13:45

Kam atranka prieš „eurovizinių“ dainų pristatymą tapo paskutinė?

Suskaičiavus žiūrovų ir profesionalų komisijos balsus, paaiškėjo, kad pasaulinių hitų vakaras nesėkmingas Kristinai Radžiukynaitei. Kovą toliau tęs tik aštuoni žinomi Lietuvos atlikėjai – Vaidas Baumila, Mia, Monika Linkytė, Ieva Zasimauskaitė, Martynas Kavaliauskas, Vilija Matačiūnaitė, merginų grupė „VIG Roses“ ir Justinas Lapatinskas.

Suskaičiavus žiūrovų ir profesionalų komisijos balsus, paaiškėjo, kad pasaulinių hitų vakaras nesėkmingas Kristinai Radžiukynaitei. Kovą toliau tęs tik aštuoni žinomi Lietuvos atlikėjai – Vaidas Baumila, Mia, Monika Linkytė, Ieva Zasimauskaitė, Martynas Kavaliauskas, Vilija Matačiūnaitė, merginų grupė „VIG Roses“  ir Justinas Lapatinskas.

Lyderis apleido pozicijas

Nacionalinės atrankos mediumu pavadintas vakaras stebino ne tik įdomiais pasirodymais, bet ir gerokai neįprastais vertinimais. Ankstesnėse laidose lyderio pozicijoje karaliavęs V. Baumila bendroje užsienio ir lietuvių komisijos atstovų lentelėje nukrito į šeštą vietą.

Užsieniečių komisijos atstovas muzikos prodiuseris ir kompozitorius vokietis Brandonas Stone`as daugiausiai balų skyrė M. Linkytei, o mažiausiai  – K. Radžiukynaitei.

Leidybos įrašų kompanijos direktorius ir prodiuseris Valerijus Prosvirovas iš Rusijos simpatijas skyrė I. Zasimauskaitei, jam mažiausiai patiko Mios pasirodymas.

Anot vokalo pedagogės, dainininkės, daugelio Švedijos muzikinių TV šou komisijos narės Liselott Bjork, geriausiai šeštadienį pasirodė V. Baumila, prasčiausiai – V. Matačiūnaitė.

Lietuvos ekspertų komisija, kurią sudarė Darius Užkuraitis, Ieva Prudnikovaitė-Pitrėnė, Edmundas Seilius ir Ramūnas Zilnys, geriausiai įvertino M. Kavaliauską ir M. Linkytę.

LRT televizijos žiūrovai daugiausiai balsų skyrė M. Kavaliauskui, o mažiausiai – J. Lapatinskui.

Skambėjo pasauliniai hitai

Atsižvelgęs į ankstesnes komisijos pastabas nebūti tik lyrišku, V. Baumila šį kartą pasirinko itin nuotaikingą Eltono Johno kūrinį  „Saturday Night's Alright for Fighting“.

„Vaidai, šaunuolis, nauja spalva, aktyvus kūrinys, vokaliai susitvarkėte puikiai“, – komplimentų negailėjo I. Prudnikovaitė-Pitrėnė. Tačiau toks pasirinkimas ir kūrinio atlikimas sužavėjo ne visus komisijos narius. E. Seilius teigė, jog atlikėjas nesusitvarkė su visais vokalo iššūkiais.

„Vis dėlto nepamirškim, kad tai – „Eurovizija“: vaizdas buvo geras, o jis labai svarbus“, – nenusileido D. Užkuraitis. Bendras komisijos balas – 9.

Mia atliko Beyonce kūrinį „Broken hearted girl“. Komisijos nariams pasirodė, jog juodaodės atlikėjos kūrinys Miai buvo per sunkus ir nepavyko jo tobulai atlikti. Dainininkė gavo 9 balus.

„VIG Roses“ vakaro žiūrovams skyrė En Vogue kūrinį „Free your mind“. „Stebuklo čia jokio nebuvo, bet nebuvo ir blogai“, – glaustai apibūdino R. Zilnys. Komisija skyrė 8 balus.

„Atlikėjas, kuris sušildys visas merginų širdis“, – pristatydamas M. Kavaliauską šmaikštavo vakaro vedėjas A. Valinskas. Atlikėjas dainavo grupės „Passenger“ kūrinį „Let her go“. Praėjusioje laidoje skaudžiai sukritikuotas komisijos, tačiau žiūrovų atrankoje išsaugotas dainininkas šį kartą reabilitavosi. Komisija vaikino pasirodymą įvertino aukščiausiu balu – 10.

„Martynas supyko arba ant mūsų, arba ant savęs – šis pasirodymas yra visiškai kitoks“ – atlikėją gyrė R. Zilnys.

„Florence and the Machine“ kūrinį „Spectrum“ atlikusi V. Matačiūnaitė sužavėjo visus komisijos narius.

„Tos žemutinės natos buvo labai labai gražu, man nugara pagaugais ėjo“, – pasirodymu džiaugėsi R. Zilnys.

Kritikos komisija pažėrė tik dėl atlikėjos drabužio, kuris jiems nederėjo su atlikėjos judesiu scenoje ir kūriniu. Komisijos nariai pasirodymui skyrė 10 balų.

J. Lapatinskas pasaulinių hitų vakarui dovanojo atlikėjos Rihanna kūrinį „Diamonds“. Komisijai pasirodė, jog dainininkui pritrūko įtikinamos scenos išraiškos.

„Trūko ugnies ar išpažinties“, – apgailestavo I. Prudnikovaitė-Pitrėnė. E. Seilius pripažino, kad J. Lapatinsko vokaliniai sugebėjimai verti 10 balų, tačiau bendras komisijos balas – 9.

I. Zasimauskaitė sulaukė komplimento dėl puikios anglų kalbos ir, kaip reta, užsienio kalba suprantamai dainuoto teksto, tačiau komisijos nariams pritrūko vokalinių sugebėjimų pademonstravimo. Dainininkės Pink kūrinys „Dear Mr President“ atlikėjai pelnė 8 balus.

M. Linkytė sužavėjo visus komisijos narius rokerišku įvaizdžiu ir stipriu vokalu. Grupės „Imagine dragons“ kūrinys „Radioactive“, anot komisijos, buvo drąsus, bet sėkmingas pasirinkimas.

„Šį vakarą jūs pasirinkote labiausiai jums tinkant įvaizdį“, – pagyrų negailėjo R. Zilnys. Atlikėja įvertinta 10 balų.

Paprastai santūri ir lyriška šį kartą K. Radžiukynaitė komisiją ir žiūrovus bandė sužavėti valiūkišku įvaizdžiu ir grupės „Little mix“ kūriniu „Wings“.

„Man atrodė, kad tu ne savo rogėse“, – merginos pastangas kritikavo E. Seilius. Kitiems komisijos nariams taip pat pasirodė, kad dainininkė gali geriau, jai skirti 8 balai.

Tai buvo paskutinis vakaras, kai atlikėjai dainavo teminius kūrinius. Kitose šeštadienio transliacijose žiūrovai girdės eurovizinius kūrinius, už kuriuos jau dabar gali balsuoti portale LRT.lt.