Veidai

2015.09.08 13:45

Ledo skulptūros Briuselyje vaizduoja komiksų herojus

Eglė Merkytė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2015.09.08 13:45

Nors Belgijos sostinėje Briuselyje šią žiemą pliusinė temperatūra, renginių organizatoriai gyventojus ir miesto svečius kviečia pajusti arktinį šaltuką ledo skulptūrų parke. Pirmą kartą mieste pristatytos ledo skulptūros vaizduoja belgų pamėgtus komiksų herojus.

Nors Belgijos sostinėje Briuselyje šią žiemą pliusinė temperatūra, renginių organizatoriai gyventojus ir miesto svečius kviečia pajusti arktinį šaltuką ledo skulptūrų parke. Pirmą kartą mieste pristatytos ledo skulptūros vaizduoja belgų pamėgtus komiksų herojus.

Šią žiemą Briuselis sniego dar nematė – čia įprasta, kad dažniau lyja nei šąla, o ruduo tęsiasi iki pat pavasario. Tačiau pasimėgauti šalta žiema gyventojai gali pačiame miesto centre įrengtame ledo skulptūrų parke – tūkstančio kvadratinių metrų paviljone jautiesi lyg šaldytuve, ir čia jau neišsiversi be kepurės ir šiltų pirštinių.

„Pastatėme milžinišką šaldytuvą, tokią struktūrą, kuri visiškai izoliuota nuo išorės. Kai lauke 16 laipsnių šilumos, čia, viduje, minus aštuoni, nukrenta ir iki minus dešimt. Tai didžiulis skirtumas. Nors viduje geliamai šalta, mums tai patinka. Ir manau, kad čia vienintelė vieta, kur tokiu laiku gali pajusti žiemą. Be to, tai fantazijos ir magijos pasaulis su šviesomis, muzika ir skulptūromis“, – pasakoja „Brussels Ice Magic“ atstovas Christianas Nolensas.

Ledo skulptūras 25 menininkai iš skirtingų valstybių kūrė daugiau nei dvi savaites – tam jiems prireikė 420 tonų ledo. Skulptūros vaizduoja keliasdešimt populiariausių belgiškų komiksų herojų, ar tai būtų smurfai, kaubojus Lucky Luke, tingusis Gastonas, ar reporteriai Spirou ir Fantazijus – galbūt Lietuvoje ne apie visus belgų personažus girdėjome, tačiau čia juos žino kiekvienas. Belgijoje komiksai dar vadinami devintuoju menu.

Keliautojas Tintinas yra turbūt žinomiausias belgas pasaulyje. Šiandien šis komiškų herojus švenčia savo garbingą 85-ąjį gimtadienį.

Būtent tarpukariu belgo Georges Remi, pasivadinusio Herge, sukurtas berniūkštis Tintinas tapo populiariausias XX-ojo amžiaus komiksų herojus Europoje, knygos su juo išverstos į 60 skirtingų kalbų. Teisybės ieškantis reporteris Herge piešiniuose keliavo po Tibetą, Egiptą, Kiniją, Ameriką, nuskrido net į Mėnulį.

Pati pirmoji Tintino kelionė, ženklinanti ir personažo pasirodymą spaudoje, buvo į Sovietų sąjungą. Tintinas, net ir persekiojamas sovietų saugumo, sugebėjo išsiaiškinti, kad sovietai vagia iš žmonių maistą, klastoja rinkimų rezultatus ir žudo politinius oponentus.

O kam praleidus apie pusvalandį tarp ledo skulptūrų dar nepasirodė šalta, kviečiami pailsėti ledo viešbutyje – ant ledinės lovos, įsispyrus į ledo klumpes.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.