Veidai

2015.09.08 13:45

Toronto meras ragina dekriminalizuoti marihuaną

BNS 2015.09.08 13:45

Toronto meras Robas Fordas, kuris pripažino, kad rūkė „daug“ marihuanos ir kurį kartą Floridos policija buvo sučiupusi su suktine, ketvirtadienį paragino dekriminalizuoti marihuaną.

Toronto meras Robas Fordas, kuris pripažino, kad rūkė „daug“ marihuanos ir kurį kartą Floridos policija buvo sučiupusi su suktine, ketvirtadienį paragino dekriminalizuoti marihuaną.

„Tai debatai, kurie Kanadoje vyksta jau ne vienerius metus“, – sakė meras Vašingtono radijo laidai „The Sports Junkies“, pranešė Kanados laikraščiai.

„Turime medicininę marihuaną, tad daug žmonių, kurie serga, ją vartoja, bet (federalinė vyriausybė) nelegalizuoja jos ar nedekriminalizuoja jos, (ir) aš nemanau, kad jie tai kada nors padarys, nebent vyriausybė pasikeistų“, – sakė R. Fordas.

Dar jis suabejojo dabartiniu draudimu. „Kodėl jie bent jau nedekriminalizuoja jos ir nepabando gauti iš jos pajamų?“ – klausė jis.

Liberalų opozicijos lyderis Justinas Trudeau, velionio premjero Pierre'o Elliotto Trudeau vyriausiasis sūnus, taip pat siekė marihuanos dekriminalizavimo.

Iki pastarojo meto vyriausybė atmesdavo jo pasiūlymus.

Tačiau teisingumo ministras Peteris MacKay`us praėjusį mėnesį sakė, jog vyriausybė svarsto galimybę skirti baudas už nedidelio kanapių kiekio laikymą, o ne traukti už tai baudžiamojon atsakomybėn.

R. Fordas į skandalus yra įklimpęs nuo spalio. Jis kaltinamas nederamu elgesiu ir seksualiniu priekabiavimu per virtinę išgertuvių, be to, yra prisipažinęs, kad vartojo kreką.

Jis išsaugojo mero titulą, bet Toronto miesto taryba lapkričio viduryje nubalsavo už tai, kad daug jo įgaliojimų ir pareigų būtų perduota jo pavaduotojui Normui Kelly.

Anksčiau šį mėnesį R. Fordas pradėjo savo perrinkimo kampaniją.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.