Veidai

2012.08.08 17:31

Per mažomis radybomis nepatenkintas švedas pasiskundė ombudsmenui

LRT.lt2012.08.08 17:31

Per mažu atlygiu už grąžintą dviratį nepatenkintas švedas policiją apskundė parlamento ombudsmenui. 

Per mažu atlygiu už grąžintą dviratį nepatenkintas švedas policiją apskundė parlamento ombudsmenui.

Vyras dviratį rado šeštadienį ir norėjo tuoj pat jį pristatyti į policijos nuovadą. Tačiau tą dieną pamestų daiktų skyrius vietos policijos nuovadoje neveikė, tad vyras dviratį parsigabeno namo, o policijai atidavė kitą dieną, rašo TheLocal.se.

Kai dviratis galiausiai buvo grąžintas teisėtam jo savininkui, pareigūnai vyrui atsiuntė pranešimą, kad jis gali ateiti į nuovadą ir pasiimti atlygį, kuris siekė 40 kronų (apie 17 litų).

Tačiau tokios radybos švedą papiktino, mat policijos interneto tinklapyje tvirtinama, jog atlygis turėtų sudaryti apie 10 proc. objekto rinkos vertės.

Anot jo, dviratis, kuris 2–3 metų senumo, įvertintas tik 400 kronų, kai naujas tokio gamintojo dviratis parduotuvėje kainuoja 5–6 tūkst. kronų.

„Taip nuvertindami žmonių laiką rizikuojame, kad išaiškintų bylų mažės. Dauguma, kaip ir aš, paliks dviračius gulėti griovyje, o ne juos grąžins, jei atlygis už radybas nebus didesnis“, – skunde rašė jis.

Kai vyras pasiskundė policijai, jo prašymas sumokėti didesnį atlygį buvo atmestas. Taigi tuomet jis policiją apskundė parlamento teisingumo ombudsmenui. 

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt