Veidai

2012.08.08 11:09

Nepasiekusio laiško kaina – deportacija iš Kanados po 32-ejų joje praleistų metų

LRT.lt2012.08.08 11:09

Portugalas Jose Pereira, 32 metus pragyvenęs Kanadoje, bus deportuotas iš šalies dėl valdininkų neapdairumo, praneša AFP.

Portugalas Jose Pereira, 32 metus pragyvenęs Kanadoje, bus deportuotas iš šalies dėl valdininkų neapdairumo, praneša AFP. 

J. Pereira, vedęs kanadietę, šioje šalyje turėjo keturis vaikus ir keletą anūkų ir niekada nebuvo įvykdęs nusikaltimo.  

Visuomeninis transliuotojas „Radio-Canada“ praneša, kad vyriškio  nuolatinio gyvenimo Kanadoje kortelės galiojimas baigėsi prieš dvejus metus per kelionę į užsienį ir jis nebuvo pratęstas, nes  J. Pereira neatsakė į laišką, prašantį daugiau informacijos.

Laiškas buvo išsiųstas į Portugaliją, kur jis lankė savo sergantį tėvą, bet J. Pereira tuo metu kaip tik grįžo į Kanadą, kai laiškas pasiekė Portugaliją.  

Tačiau tik šiais metais, kai jis kreipėsi dėl Kanados pilietybės, sužinojo apie laišką ir apie neatsakymo į jį pasekmes – deportacija įtarus sukčiavimą.

Kanadoje praleidęs 32 metus iš savo 58, jis dabar turi parduoti Monrealyje ir grįžti į gimtąją šalį su žmona per kelias ateinančias savaites.

„Jie mane išspiria lauk ir elgiasi su manimi kaip nusikaltėliu, tai nesąmonė“, – kalbėjo jis „Radio-Canada“.  

Pasak Kanados teisininko Stephane`o Handfieldo, besispecializuojančio imigracijos srityje, J. Pereira nepažeidė sistemos ir manė, kad laikosi visų taisyklių.    

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt