Veidai

2013.12.25 09:35

Tamsioji šventės pusė: ką iš tiesų tenka patirti Kalėdų seneliui?

lrytas.lt2013.12.25 09:35

Kalėdų senelis visiems neša tik džiaugsmą. Tačiau manantieji, kad juo būti lengva, labai klysta.

Kalėdų senelis visiems neša tik džiaugsmą. Tačiau manantieji, kad juo būti lengva, labai klysta.

Neseniai atliktas Esekso universiteto tyrimas parodė, kad vaidinantiesiems Kalėdų Senelius reikia į darbą įdėti nemažai pastangų, o kartais jų gyvybei netgi gresia pavojus. Tyrimui vadovavęs mokslininkas Philipas Hancockas sako buvęs nustebintas vyrų, tarp kurių yra nemažai profesionalių aktorių, atsidavimo Kalėdų senelio vaidmeniui.

„Kaip vienas patyręs artistas pasakė: „Tu nevaidini senelio, tu turi būti seneliu!” – prisiminė Ph. Hancockas.

Šeštąją dešimtį metų perkopę Kalėdų seneliai pasakojo, kad jiems tenka susidurti ne tik su verkiančiais ar vemiančiais vaikais, bet ir su žodinėmis paauglių priekabėmis ar net bandymu apiplėšti.

Tad kodėl jie renkasi tokį darbą? Dalis vyrų nori papildomai užsidirbti, tačiau taip pat Kalėdų senelius vaidinantys asmenys nori išnaudoti galimybę ir pabūti kuo nors „geresniais nei jie patys“.

„Būdamas Kalėdų seneliu esi žvaigždė ir vieną sezoną esi tas, kurį 98 proc. žmonių džiaugiasi matydami“, – aiškino vienas Kalėdų senelis.

Tačiau Ph. Hancockas pastebi, kad šiuos personažus vaidinantys asmenys patiria nemažą spaudimą.

Pavyzdžiui, vienas senelis skundėsi, kad kartais vakarėliuose dalyvauja 400–500 vaikų. Su visais jais reikia pasikalbėti per maždaug keturias valandas ir visą laiką aktorius yra skubinamas.

Kitas Kalėdų senelis prisiminė, kaip buvo raginamas judėti greičiau pagalbininkės su racija.O dar vienas pasakojo, kaip jam buvo grasinama paslėptu ginklu – teko sprukti tomis pačiomis Kalėdų senelio rogėmis.

Ne vienas aktorius prisiminė ir patirtą žodinį smurtą, ypač iš paauglių grupuočių.

Įkyrūs ir atkakliai tikslo siekiantys tėvai – taip pat problema. Pavyzdžiui, viena moteris pareikalavo, kad Kalėdų senelis padovanotų jos sūnui „ko jis nori“.

Netrukus paaiškėjo, kad atžala nori „tikro ginklo su tikromis kulkomis.“

„Taip, jis turi licenciją šaunamajam ginklui. Padovanok jam, ko jis nori“, – Kalėdų senelį įtikinėjo motina.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt