Veidai

2015.09.08 13:45

Įvyko pirmasis nacionalinės „Eurovizijos“ atrankos mūšis

Pirmasis nacionalinės „Eurovizijos“ atrankos mūšis jau šį penktadienį įvyko Didžiojoje LRT studijoje. Dešimt žinomų Lietuvos atlikėjų atliko tarptautinėje „Eurovizijoje“ jau girdėtas dainas. 

Pirmasis nacionalinės „Eurovizijos“ atrankos mūšis jau šį penktadienį įvyko Didžiojoje LRT studijoje. Dešimt žinomų Lietuvos atlikėjų atliko tarptautinėje „Eurovizijoje“ jau girdėtas dainas. 

Į kitą nacionalinės „Eurovizijos“ atrankos etapą keliaus tik pusė šio vakaro dalyvių. Kurie – lems komisijos nariai, žiūrovai bei trys muzikos industrijos ekspertai iš  Rusijos, Vokietijos ir Švedijos. Komisiją, kuri bendru sutarimu skyrė vieną bendrą balą kiekvienam dalyviui, šį vakarą sudarė Vytenis Pauliukaitis, Jurga Šeduikytė, Edmundas Seilius ir Ramūnas Zilnys. Žiūrovai savo simpatijas galės išreikšti jau gruodžio 21 dieną, kuomet LRT transliuos šį atrankos etapą. 

„Mes puikiai žinome, kad „Eurovizija“ seniai nebėra tik vokalo konkursas, tai – daina, įvaizdis, šou ir t.t.“,  – akcentavo vakaro vedėjas Arūnas Valinskas, primindamas atsinaujinusios „Eurovizijos“ atrankos užmojus.

Pirmajame atrankos koncerte pasirodė Aistė Pilvelytė, Aleksandra Metalnikova, Vaidas Baumila, Julija Jegorova, Vilija Matačiūnaitė, Jurijus Veklenko, Justinas Lapatinskas, Sasha Song, Juozas Butnorius ir „Vig rozes“.  

Vienas iš palankiausiai komisijos įvertintų – V. Baumila. Jis atskleidė, jog jau senokai planavo dalyvauti nacionalinėje „Eurovizijos“ atrankoje. Atlikėjas teigė, jog šiam atsakingam žingsniui svarbu buvo sukaupti pakankamai scenos ir atlikimo patirties, o šiais metais jis jaučiasi pakankamai tvirtas atstovauti Lietuvai didžiojoje „Eurovizijos“ scenoje. Dainininkas minėjo, jog gerokai pasikeitusios atrankos taisyklės jam buvo staigmena. Pasirinkęs 2013 metais italų atliktą dainą „L`Essenziale“, V. Baumila atviravo, jog jo pasirinkimą lėmė ne tik asmeninės simpatijos dainai, bet ir brolio žmonos Dainės Baumilės patarimas. 

Paklaustas, ar moka italų kalbą, atlikėjas teigė, jog su italų kalbos tarimu jis yra susipažinęs dainuodamas  ankstesnio savo repertuaro dainas, taip pat pašmaikštavo: „Žymus aktorius, „Oskaro“ laimėtojas Christophas Waltzas sako, jog moka kalbėti keturiomis kalbomis, o italų kalbą moka pamėgdžioti, tai aš vienas iš tų, kuris moka italų kalbą pamėgdžioti“. 

Vienbalsiai aukščiausią balą komisijos nariai skyrė V. Matačiūnaitei, nepabūgusiai hebrajų kalbos ir 2005 m. Izraelio atstovo atliktos dainos. Pasirinkusi sudėtingą ir „nepopuliarų“ kūrinį V. Matačiūnaitė savo sprendimu ir vokalu pavergė komisiją. Dainininkė atskleidė, jog šią dainą pamilo pirmą kartą ją išgirdusi ir seniai svajojo ją atlikti. 

„Daug metų nėjau, nes nesijaučiau stipri, o dabar jaučiu, kad galiu“, – apie savo apsisprendimą dalyvauti nacionalinėje „Eurovizijos“ atrankoje kalbėjo V. Matačiūnaitė. 

J. Lapatinskas, neatsisakydamas savo lyriškojo amplua, pirmajame atrankos etape sudainavo 2011 m. danų atliktą baladę. Komisija dainininkui skyrė aukščiausius įvertinimus ir negailėjo komplimentų. Pakalbintas atlikėjas atskleidė, jog dainą rinkosi itin kruopščiai ir atsakingai: „Dainą pradėjau rinktis lapkričio pradžioje, perklausiau 200–300 dainų, visas dainavau ir ieškojau, kuri man labiausiai tinka“.

„Šiemet visi nori išvažiuoti ir atstovauti Lietuvai, aš abejoju, ar kam nors dar reikia reklamos“, – apie savo ir kitų dalyvių lūkesčius kalbėjo atlikėjas.

Šios laidos transliaciją per LRT galėsime matyti jau kitą šeštadienį – gruodžio 21 d. Šį šeštadienį, gruodžio 14 d., 21 val,. LRT transliuos pristatymo koncertą, kuriame atlikėjai vertinami nebus.