Veidai

2013.12.02 16:52

Vokiečiai garsųjį alaus grynumo įstatymą siekia paskelbti UNESCO paveldu

BNS 2013.12.02 16:52

Vokietijos aludariai siekia, kad iki jau beveik 500 metų jų branginamas alaus grynumo įstatymas turėtų tapti pasaulio paveldo objektu.

Vokietijos aludariai siekia, kad iki jau beveik 500 metų jų branginamas alaus grynumo įstatymas turėtų tapti pasaulio paveldo objektu.

Vokietijos aludarių federacija pirmadienį pranešė paprašiusi šalies pareigūnų ir Jungtinių Tautų (JT) Švietimo, mokslo ir kultūros organizacijos (UNESCO), pripažinti grynumo įstatymą (Reinheitsgebot) pasaulio „nematerialiojo kultūros paveldo“ objektu.

Grynumo įstatymas, kurio šaknys siekia 1516 metais, alaus gamybai leidžia naudoti tik vandenį, miežinį salyklą, apynius ir mieles. Vokietijoje veikia apie 1 300 alaus daryklų ir gaminamas apie 5 tūkst. rūšių alus.

Jeigu alaus grynumo įstatymas būtų įtrauktas į UNESCO sąrašą, jis atsidurtų itin margoje draugijoje, kurioje galima rasti argentinietišką tango, ispanišką flamenką, Prancūzijos tradicinę virtuvę, Turkijoje rengiamas Kirkpinaro turnyrus, kuriuose grumiasi aliejumi išsitepę imtynininkai, ir lietuvių kryždirbystę bei sutartines.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.