Veidai

2013.11.27 09:13

Brangiausia pasaulyje spausdinta knyga parduota už 14,2 mln. dolerių

BNS 2013.11.27 09:13

Pirmoji knyga, parašyta teritorijoje, kur dabar yra Jungtinės Amerikos Valstijos, antradienį Niujorke buvo nupirkta už 14,2 mln. dolerių ir tapo brangiausia pasaulyje aukcione parduota spausdintine knyga.

Pirmoji knyga, parašyta teritorijoje, kur dabar yra Jungtinės Amerikos Valstijos, antradienį Niujorke buvo nupirkta už 14,2 mln. dolerių ir tapo brangiausia pasaulyje aukcione parduota spausdintine knyga.

Šį Biblijos psalmių vertimą „Masačusetso įlankos psalmynas“ (The Bay Psalm Book) Kembridže Masačusetso valstijoje 1640 metais išspausdino puritonų naujakuriai.

„Sotheby`s“ aukcione, skirtame tik jai, knyga buvo nupirkta per kelias minutes.

Varžymasis prasidėjo nuo 6 mln. dolerių ir greit baigėsi 12,5 mln. dolerių suma, kuri įskaičiavus pirkėjo priedą padidėjo iki 14,165 milijono.

Ši knyga paauksuotas pakraščiais buvo eksponuojama stiklinėje dėžėje už išvaržytojo, salėje sėdint palyginti nedideliam asmeniškai atvykusių pirkėjų būriui. Aukcionas truko trumpiau nei penkios minutės.

Minėti puritonų naujakuriai, kurie atvyko į Ameriką ieškoti religinės laisvės, atvykę iš Europos norėjo savo pripažįstamo vertimo iš hebrajiško Senojo Testamento.

„Sotheby`s“ paskelbė, kad knygą nupirko milijardierius Davidas Rubensteinas, amerikiečių finansininkas ir filantropas. Jis aukciono metu buvo Australijoje ir jo pasiūlymas buvo pateiktas telefonu.

„Sotheby`s“ knygą vertino 15–30 mln. dolerių, bet neigė bet kokį nusivylimą dėl antradienį pasiektos kainos.

Brangiausias pasaulyje rankraštis, Leonardo da Vinci 72 puslapių traktatas „Lesterio kodeksas”, 1994 metais buvo nupirktas Billo Gateso už 30,8 mln. dolerių.

„Sotheby`s“ paskelbė, jog yra patenkintas nauju pasaulio rekordu.

Ankstesnis spausdintinės knygos kainos rekordas buvo 11,5 mln. dolerių už Johno Jameso Audubono „Amerikos paukščius“, parduotus „Sotheby`s“ aukcione 2010 metų gruodį.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.