Veidai

2012.08.01 14:18

Žymus smuikininkas atgavo pamestą Stradivarijų

LRT.lt2012.08.01 14:18

Paaiškėjo, kad išsiblaškęs keleivis, praėjusią savaitę traukinyje Šveicarijoje palikęs milijonų eurų vertės Stradivarijaus smuiką, yra žymus smuikininkas. 

Paaiškėjo, kad išsiblaškęs keleivis, praėjusią savaitę traukinyje Šveicarijoje palikęs milijonų eurų vertės Stradivarijaus smuiką, yra žymus smuikininkas.

Alexanderis Dubachas, pripažintas Paganini kūrinių atlikėjas, brangų instrumentą paliko penktadienį, kai Berne išlipo iš priemiestinio traukinio.

Sekmadienį instrumentas atsidūrė geležinkelio stoties radinių biure, po to, kai policija paprašė visuomenės pagalbos.

Į radinių biurą smuiką atnešęs Pascalis Tretola, važiavęs tuo pačiu traukiniu, laikraščiui „Berner Zeitung“ teigė negalėjęs to padaryti anksčiau, nes šeštadienį jis dirbo.

„Traukinyje buvo girtuoklių, todėl paėmiau smuiko dėklą, kad jam nieko nenutiktų“, – sakė jis ir pridūrė įtaręs, kad instrumentas vertingas.

Kai jis išgirdo policijos kreipimąsi, buvo „labai nustebęs“.

A. Dubachas, kuris nėra smuiko savininkas, lengviau atsikvėpė. „Niekada negalėčiau atlyginti nuostolių“, – teigė jis ir žadėjo pats niekada instrumento nesivežioti.

„Paimsiu jį prieš pat koncertą ir grąžinsiu iškart po jo“, – tvirtino jis.

Smuiko savininkas, kuris nenorėjo viešinti savo pavardės, laikraščiui teigė, kad jie kartu su A. Dubachu dosniai P. Tretolai atsilygins, nors jis „nieko neprašė“.

Pasaulyje šiuo metu yra apie 600 italų meistro Antonio Stradivari sukurtų smuikų. 2011 metais labdaros aukcione, skirtame Japonijos cunamio aukoms, vienas jų parduotas už 11 mln. eurų.

2008 metais amerikietis smuikininkas 4 mln. vertės Stradivarijaus smuiką paliko Niujorko taksi, tačiau taksi vairuotojas jį grąžino savininkui. 

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt