Veidai

2015.09.08 13:45

Kiek trunkanti santuoka JAV pripažinta ilgiausiai besitęsiančia?

Simona Stanapėdytė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2015.09.08 13:45

102 metų Johnas ir 98 metų Ann, gyvenantys JAV, Konektikuto valstijoje, pirmadienį švęs 81-ąsias santuokos metines. Jų santuoka Jungtinėse Valstijose pripažinta ilgiausiai trunkančia.

102 metų Johnas ir 98 metų Ann, gyvenantys JAV, Konektikuto valstijoje, pirmadienį švęs 81-ąsias santuokos metines. Jų santuoka Jungtinėse Valstijose pripažinta ilgiausiai trunkančia.

Kokia jų pačių ir jų santuokos ilgaamžiškumo priežastis?  

„Turi justi pasitenkinimą dėl to, ką veiki, ir nepamiršti džiaugtis tuo, ką turi“, – sako Johnas Betaras.

„Turi visada galvoti apie tai, ką darai, ir jei tau atrodo, jog tai nėra tai, ko sieki, mėgink viską kreipti kita linkme. Toli gražu ne visada pavyksta, tuomet tiesiog sunkesnes akimirkas išgyveni drauge.

Gyventi santuokoje 80 metų nėra lengva. Išmoksti toleruoti kito žmogaus gyvenimo būdą, jo nuomonę, vaikų nuomonę, vaikai tikrai nemenkas iššūkis santuokai. Reikia iš anksto tikėtis, kad gyvenimas pilnas netikėtumų ir jiems ruoštis“, – pataria Ann Betar.

Pasak Ann, nereikia tikėtis stebuklų – antroji pusė negali pritarti visiems jūsų norams ir sprendimams, nes visi esame be galo skirtingi: „Kaip ir mūsų vaikai, todėl tėvų pareiga suprasti, kas jiems įdomu, ir nukreipti tinkama linkme“.

Pora susituokė be tėvų sutikimo 1932 metų lapkričio 25-ąją. Nuotakos tėvas jai jau buvo išrinkęs 20-čia metų vyresnį ir, jo nuomone, dukrai tinkamesnį vyrą.

„Per pirmas mūsų sutuoktuvių metines buvome be galo laimingi, nes turėjome ką valgyti“, – prisimena Ann.

„Taip, mes valgėme, ir mums pasisekė, kad turėjome ką. Tuo metu dirbau daržovių parduotuvėje, todėl mūsų didžiąją raciono dalį sudarė vaisiai ir daržovės“, – pasakoja Johnas.

Šiandien 98-erių Ann ir 102-ejų Johnas, kurių santuoka Jungtinėse Valstijose pripažinta ilgiausiai trunkančia, gali tik pasijuokti iš jų tuoktuvių dieną giminaičių pasakytų pareiškimų, kad ši santuoka ilgai trukti neturėtų.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.