Veidai

2013.11.13 11:12

Dvynių vietoje iškilęs dangoraižis pripažintas aukščiausiu statiniu JAV

15min.lt2013.11.13 11:12

Architektų komitetas nusprendė, kad aukščiausias pastatas JAV yra Vieno pasaulio prekybos centras Niujorke, kuris stiebiasi 541 metrą į viršų.

Architektų komitetas nusprendė, kad aukščiausias pastatas JAV yra Vieno pasaulio prekybos centras Niujorke, kuris stiebiasi 541 metrą į viršų.

Pasak BBC, savo sprendimą Aukštų pastatų ir miesto aplinkos tarybos Aukščio komitetas paskelbė Čikagoje, atimdamas titulą iš šiame mieste stovinčio 442 metrų „Willis Tower“ dangoraižio.

Komitetas priėmė sprendimą, kad ant dangoraižio Niujorke stogo stovintis 124 metrų špilis taip pat turėtų būti įskaičiuojamas į pastato aukštį.

Komiteto, kuris visame pasaulyje pripažįstamas galutiniu statinių dydžių arbitru, vadovas Antony Woodas teigė, kad smaigė yra dangoraižio struktūrinė dalis. Kai jis bus baigtas statyti 2014 metais, ji bus naudojama kaip antena.

Atmetus anteną, Vieno pasaulio prekybos centro dangoraižis tėra 417 metrų aukščio, gerokai žemesnis už Čikagos „Willis Tower“.

Vis dėlto nė vienas JAV dangoraižis nė nepriartėja prie aukščiausio pasaulio statinio titulo – šis priklauso Dubajaus „Burj Khalifa“ pastatui, besistiebiančiam į dangų 830 metrų.

Vieno pasaulio prekybos centras iškilo žemutiniame Manhatane, kur anksčiau stovėjo 2001 rugsėjo 11 dieną sugriauti Pasaulio prekybos centro dvyniai.

Pastato aukštis – 1 776 pėdos – yra simbolinė nuoroda į metus, kada JAV paskelbė nepriklausomybės nuo Didžiosios Britanijos deklaraciją.

„Komitetas puikiai žinojo situacijos svarbą“, – teigė A.Woodas.

Naujajame dangoraižyje bus įrengtas muziejus ir memorialas per Rugsėjo 11-osios teroristų atakas žuvusiems žmonėms.

Šalia dangoraižio esančioje aikštėje tyvuliuoja du dideli vandens rezervuarai, žymintys Pasaulio prekybos centro dvynių vietą.