Naujienų srautas

Veidai2013.11.08 10:27

Į Žaislų šlovės salę priimti du nauji nariai – guminis ančiukas ir šachmatai

ELTA 2013.11.08 10:27

Į Nacionalinę žaislų šlovės salę Ročesteryje (Niujorko valstija) ketvirtadienį buvo priimti du nauji nariai – guminis ančiukas ir šachmatai.

Į Nacionalinę žaislų šlovės salę Ročesteryje (Niujorko valstija) ketvirtadienį buvo priimti du nauji nariai – guminis ančiukas ir šachmatai.

Jiems pavyko pralenkti kitus 10 finalininkų, tarp kurių buvo muilo burbulai, garsiųjų vėžliukų nindzių figūrėlės ir paspirtukas.

Kaip papasakojo muziejaus atstovai, guminis ančiukas buvo išrastas XIX amžiaus pabaigoje. Jis iš pradžių „nemokėjo” plaukioti ir buvo duodamas kramtyti mažyliams, kuriems kalėsi dantys. Penktajame dešimtmetyje jis „išmoko” laikytis vandens paviršiuje ir nuo to laiko yra mėgstamas besimaudančių vaikų žaislas.

Šlovės salė gyvuoja nuo 1998 metų. Per šį laiką į ją buvo priimti 54 žaislai. Pavyzdžiui, tokia didelė garbė buvo suteikta pliušiniam meškiukui Teddy ir lėlei Barbie, su kuriais užaugo ne viena amerikiečių karta. Čia taip pat yra „Lego” konstruktorius, stalo žaidimas „Monopolis”, plastilinas, dviratis, kamuolys, šokdynė ir lėlių namelis.

Prieš kelerius metus Šlovės salę papildė& lazda ir kartono dėžė. Vaikai su šiais paprastais daiktais, paaiškino muziejaus darbuotojai, gali sugalvoti šimtus įvairių žaidimų. Reiškiant pagarbą šiuolaikinėms technologijoms, į Šlovės salę taip pat buvo priimta žaidimų konsolė „Game Boy”.

Pernai naujais nariais tapo domino ir Darthas Vaderis – kino epopėjos „Žvaigždžių karai” neigiamo herojaus – figūrėlė.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi