Veidai

2015.09.08 13:45

Paprasta, bet genialu: amerikietis sugalvojo, kaip susigrąžinti išleistus pinigus

DELFI.lt2015.09.08 13:45

Daug žmonių mėgina prasimanyti pinigų mažiau įprastais būdais, tačiau daugumai jų tai nepavyksta arba, dar blogiau, jie pradeda sukčiauti.

Daug žmonių mėgina prasimanyti pinigų mažiau įprastais būdais, tačiau daugumai jų tai nepavyksta arba, dar blogiau, jie pradeda sukčiauti.

Tačiau amerikietis Gary yra tikrai sąžiningas žmogus, radęs legalų ir neįtikėtinai originalų būdą, kaip sutaupyti pinigų, rašo svetainė odditycentral.com.

60 metų pensininkas iš Finikso sugalvojo paprastą, bet unikalų būdą, kaip padaryti, kad išleisti pinigai tikrąja to žodžio prasme sugrįžtų į jo kišenę. Ant kiekvieno dolerių banknoto, kurį naudoja, jis ranka užrašo tokį tekstą: „Prašau, grąžinkite šį banknotą man, aš esu labai neturtingas“. Šalimais jis nurodo ir savo adresą. Kad užrašas būtų pastebimas, tekstą jis užrašo raudonu rašikliu.

Tai, ką jis daro, nėra nelegalu, nes banknotai, nors ir pažymėti ranka užrašytu užrašu, yra tinkami atsiskaitymams ir nenaudojami jokiais nusikalstamais tikslais. Gary tiesiog prašo iš žmonių pinigų, neversdamas jų tai daryti per prievartą.

Neįtikėtina, bet jo sumanymas tapo labai sėkmingas: vis daugiau ir daugiau žmonių grąžina jam banknotus, o jis savo ruožtu į apyvartą išleidžia vis daugiau pinigų. Kad padidintų savo šansus susigrąžinti banknotus, Gary daugiausia naudoja mažų nominalų pinigus: žmonėms kur kas lengviau grąžinti 1 dolerio banknotą, negu 10, 20 ar didesnio nominalo banknotus.

Jo sistema gana pelninga, turint galvoje, kad jis neįdeda pernelyg daug pastangų. Kiekvieną dieną pas Gary sugrįžta maždaug 2 doleriai, taigi per mėnesį jis gauna apie 60 dolerių. Tiesa, dosnūs geraširdžiai į voką su grąžinamu banknotu kartais įdeda papildomų finansinių dovanų, todėl kartais per mėnesį jam pavyksta surinkti ir iki 100 dolerių.

Pinigus grąžina ne tik amerikiečiai. Gary savo užrašais pažymėtų banknotų sulaukia ir iš tokių tolimų šalių kaip Nyderlandai bei Australija. Neretai siuntimo išlaidos gali būti didesnės už patį siunčiamą banknotą, bet veikiausiai kai kurie žmonės tiesiog negali nepadėti prašančiajam.

Gary nesigėdija to, ką daro, nes visuomet tikisi, kad žmonės užrašą ant banknoto palaikys pokštu.

„Jaučiuosi kaltas tik tuomet, kai kažkas į tai reaguoja rimtai“, – sakė jis. Maža to, jis pažymi, kad toks metodas nepadeda praturtėti, tačiau jis gali apmokėti savo sąskaitas ir, svarbiausia, pralinksminti žmones.

Kai kurie žmonės laiškuose išreiškia savo susižavėjimą tokiu pinigų susigrąžinimo būdu. Vienas siuntėjas rašė: „Tai išradinga. Kodėl man nešovė į galvą tokia mintis?“.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt