Naujienų srautas

Veidai2015.09.08 13:45

Aukščiausias pasaulio žmogus sumainė žiedus su kone metru žemesne išrinktąja

Aukščiausias pasaulio žmogus, kurio ūgis yra 2,51 m, pagaliau rado savo išrinktąją ir vedė, nors ji – tik 1,75 m ūgio.

Aukščiausias pasaulio žmogus, kurio ūgis yra 2,51 m, pagaliau rado savo išrinktąją ir vedė, nors ji – tik 1,75 m ūgio.

Oficialiai aukščiausiam žmogui pasaulyje Sultanui Kosenui – 31-eri. S. Kosenas tapo pasauline įžymybe prieš kelerius metus, kai vietos medikai niekaip nesugebėjo sustabdyti jo augimo. Paaiškėjo, kad tai smegenų auglio padariniai – jis taip paveikė augimo hormonus gaminančią hipofizės liauką, kad ji visą laiką skatino S. Koseno organizmą augti.

Tik Jungtinėse Valstijose pavyko padaryti specialią radiologinę operaciją, kurios metu gama spinduliais auglys buvo sunaikintas. Po dar keletą metų trukusio gydymo hormonais Sultanas Kosenas buvo paskelbtas išgydytu, bet jo ūgis – daugiau kaip pustrečio metro – liko.

Dėl per greito augimo ir tokio ūgio jis turi problemų su kojų sąnariais ir yra priverstas vaikščioti su ramentais, bet vestuvininkų ir jaunosios garbei Sultanas Kosenas sugebėjo ir su ramentu sušokti tradicinį šokį. Jo vestuvės įvyko Mardino mieste Turkijos pietryčiuose.

Jo išriktoji Mervi Dibo yra iš Sirijos, jai 20 metų ir ji tik 1,75 m ūgio. Vis dėlto nepanašu, kad šis skirtumas jauniesiems trukdo. Beje, jaunojo kostiumui, turkų žiniasklaidos teigimu, prireikė net 6 metų audinio.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą