Veidai

2012.07.26 14:59

Bitės įsikūrė ir ant Austrijos vyriausybės stogo

Jolanta Paškevičiūtė, LRT TV naujienų tarnyba2012.07.26 14:59

Austrijos miestuose kuriami bičių viešbučiai. Dėl pesticidų ir monokultūrų aplinka kaime bitėms vis nepalankesnė, o miestuose pakanka joms tinkamų gėlių. 

Austrijos miestuose kuriami bičių viešbučiai. Dėl pesticidų ir monokultūrų aplinka kaime bitėms vis nepalankesnė, o miestuose pakanka joms tinkamų gėlių.

Todėl bitės įkurdintos net ant Vienos operos, taip pat kitų svarbių pastatų stogų. Bites bandoma apgyvendinti ir Londone, Paryžiuje, Melburne, kad jų būtų išsaugota kuo daugiau. 

Sunku net įtarti, kas gyvena ant Austrijos vyriausybės rūmų stogo.

Bičių augintojas Felixas Munkas priklauso draugijai, kuri bando įkurdinti bites miestuose, kad jos būtų išsaugotos.

„Labiausiai mane nustebino tai, kad Austrijos vyriausybė sutiko priimti bites, malonu, kad ji labiau rūpinasi jas išsaugoti negu maniau“, – teigė jis.

Surinktas čia medus bus padovanotas vyriausybės nariams, kurie kartą per savaitę šiame XVIII amžiaus pastate renkasi į posėdį.

39-erių F. Munkas dirba programuotoju, bitininkystė – jo laisvalaikio užsiėmimas, kurio išmokė teta dar vaikystėje. Laikyti bites ant stogo, jo nuomone, gera idėja: čia jos niekam nesipainioja, miestuose gyvena gerai, augalų, žiedų ir čia pakanka.

Bet bites ant Austrijos didžiausio laikraščio būstinės stogo teko perkelti iš gyvenamojo rajono, kur joms trūko maisto.   

„Mes jau seniai prisidedame prie gamtosaugos. Pradėjome prieš 25 metus, padėjome išsaugoti ne vieną gamtos kampelį. Pagalvojome, kodėl neįkurdinus bičių ant mūsų stogo“, – sakė laikraščio „Kronen Zeitung“ Gamtosaugos skyriaus redaktorius Markas Perry.

Bičių mažėja visame pasaulyje, spėjama, kad dėl erkių platinamo viruso. Tuo metu bičių triūsą sunku pervertinti: jos ne tik neša medų, apdulkina žydinčius augalus – vaisius, daržoves. Jungtinės Tautos suskaičiavo, kad bičių ir kitų panašių vabzdžių darbą per metus galima būtų įvertinti 15 mlrd. eurų.