Naujienų srautas

Veidai2015.09.08 13:45

Legendinės šnipės Matos Hari gimimo vietą pasiglemžė ugnis

BNS 2015.09.08 13:45

Gaisras Nyderlanduose nusiaubė egzotiškų šokių atlikėjos ir Pirmojo pasaulinio karo šnipės Matos Hari gimimo vietą, sekmadienį pranešė olandų žiniasklaida.

Gaisras Nyderlanduose nusiaubė egzotiškų šokių atlikėjos ir Pirmojo pasaulinio karo šnipės Matos Hari gimimo vietą, sekmadienį pranešė olandų žiniasklaida.

Pranešama, kad per gaisrą, kuris šeštadienį vakare kilo Fryzijos mieste Leuvardene, esančiame 140 km į šiaurę nuo Amsterdamo, žuvo vienas žmogus.

Gaisras sunaikino kelis pastatus, tarp jų – tą, kuriame 1876 metų rugpjūčio 7-ąją krautuvininko šeimoje gimė Mata Hari, pranešė visuomeninė televizija NOS.

Tikrasis Mata Hari vardas buvo Margaretha Geertruida Zelle. 1903 metais ji atvyko į Paryžių, iš kur garsas apie ją, jos egzotiškus rytietiškus šokius ir romanus su aukštuomenės vyrais pasklido po visą Europą.

Jos sceninis vardas tapo sinonimu „lemtingos moters“ archetipui.

Būdama 41 metų, Mata Hari buvo areštuota ir sušaudyta 1917-ųjų spalį, apkaltinta šnipinėjimu Vokietijai Pirmojo pasaulinio karo metais.

Minėtas gaisras sunaikino iš viso 11 namų ir penkias parduotuves, tarp jų – kirpyklą, kuri veikė Matos Hari gimtajame name. Anksti sekmadienį gaisras buvo suvaldytas, nurodė NOS.

Televizijos reportažuose buvo matyti su liepsnomis kovojantys ugniagesiai ir virš miesto kylantis didžiulis dūmų stulpas.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi