Veidai

2015.09.08 13:45

Argentinietis paveikslus piešia ašaromis (nuotraukos)

Saulius Masalskas, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2015.09.08 13:45

Originalumo nestokojantis Argentinos dailininkas sukūrė iki šiol neregėtą tapymo techniką – jis paveikslus piešia akimis, o tiksliau ašaromis. Be to, jis viską filmuoja, kad galėtų įrodyti autorystę.

Originalumo nestokojantis Argentinos dailininkas sukūrė iki šiol neregėtą tapymo techniką – jis paveikslus piešia akimis, o tiksliau ašaromis. Be to, jis viską filmuoja, kad galėtų įrodyti autorystę.

Argentinietis dailininkas Leandro Granato, matyt, ne kartą sirgo smarkia sloga ir pūsdamas nosį taip išlavino savo ašarų latakus, kad jam šovė į galvą mintis kaip juos pritaikyti meninei saviraiškai.

L. Granato taip išlavino šią ašarų nutekėjimo į nosies ertmę funkciją, kad dabar gali lengvai panaudoti ją atvirkštiniu būdu. Prisipylęs į nosį vandeninių dažų jis gali juos švirkšti per tuos pačius ašarų latakus atgal. Taip gimsta jo paveikslai, o kad nebūtų nesusipratimų ir klastočių, dailininkas pasinaudoja ir moderniomis technologijomis.

„Darau ne kaip tradiciniai menininkai ir tam, kad patvirtinčiau autorystę, viską nufilmuoju. Kiekvienas paveikslas turi ir savo originalų vaizdo įrašą. Taigi, jei žmogus nori įsigyti paveikslą, jis gauna pasirašytą drobę ir vaizdo įrašą, kaip tai buvo sukurta“, – pasakoja L. Granato.

Sunku pasakyti, ką apie tokį tapybos būdą galvoja akių bei nosies ir ausų gydytojai, bet menininkas sako sukūręs specialius vandeninius dažus, kurie nekenksmingi akims. Vienam paveikslui prireikia nuo 15 minučių iki mėnesio darbo. Kartą jis vienam kūriniui  išašarojo net 800 mililitrų dažų. „Pakrikštijau tai optiniu metu – man kiekvienas iš šių paveikslų yra lyg ir išverktas“, – sako dailininkas.  

L. Granato jau kelerius metus dirba Buenos Airėse ir laiko save vieninteliu menininku, kuris ištobulino tokią originalią tapymo techniką.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.