Veidai

2015.09.08 13:45

G. Liaudanskas-Svaras transformatorinę savo kieme pavertė magnetofonu

LRT.lt2015.09.08 13:45

Grupės „G&G Sindikatas“ įkūrėjas ir lyderis Gabrielius Liaudanskas-Svaras savo iniciatyva ėmėsi jo kieme, Žadeikos g., Vilniuje, stovinčios transformatorinės perdažymo – transformatorinė pavirto milžinišku magnetofonu.

Grupės „G&G Sindikatas“ įkūrėjas ir lyderis Gabrielius Liaudanskas-Svaras savo iniciatyva ėmėsi jo kieme, Žadeikos g., Vilniuje, stovinčios transformatorinės perdažymo – transformatorinė pavirto milžinišku magnetofonu.

Svaras sulaukė didelio gyventojų palaikymo ir neatmeta galimybės ateityje meno kūriniais paversti dar kelias LESTO priklausančias transformatorines, teigiama šios bendrovės pranešime spaudai.

Pranešime cituojamas G. Liaudanskas teigia, kad idėja perdažyti transformatorinę kilo spontaniškai, kadangi neišvaizdus pastatas buvo nuolatinis gatvės vandalų taikinys.

„Man nepatinka pilkas, neišraiškus, nuobodus miestas. Jei turiu galimybę, stengiuosi prisidėti prie pasikeitimų mieste, ypač kai tai susiję su man pačiam artima aplinka. Sakoma „pradėk nuo savęs“, o man ypatingai norisi parodyti visuomenei, kad gatvės menai gali ir papuošti miestą“, – cituojamas G. Liaudanskas.

Pasak jo, tai ne pirmas jo kūrinys kieme: pavyzdžiui, konteineris pavirto kiaule. „Kadangi vaikams daug smagiau pašerti kiaulę, nei išnešti šiukšles“, – teigia muzikantas.

G. Liaudansko teigimu, gyventojai į piešinį reagavo itin palankiai, praėjus jau kuriam laikui sutikti kaimynai vis išreiškia nuostabą, pagiria. Vakarą ir naktį, per kurią transformatorinė buvo paversta magnetofonu, prie dirbančių menininkų buvo priėję daug žmonių, kurie prašė kažką panašaus padaryti ir jų kiemuose.

Du kartus menininkai buvo paprašyti parodyti gautus leidimus vykdyti darbus, tačiau, pasak G. Liaudansko, tai yra normalu, kadangi atliekami darbai tikrai nėra įprasti. Jis džiaugiasi, kad viskas vyko sklandžiai, oro sąlygos ir techniniai sprendimai leido jau ryte džiaugtis darbo vaisiais.

„Piešinius pats parinkau tiesiog pagal norą – daugelis hip hop kultūros atstovų namuose turi vadinamuosius „boom box“ magnetofonus, kurie man asmeniškai primena auksinę hip hop erą ir yra tarsi metafora į tikras muzikos vertybes. Projektus ruošiau pats, pasinaudojau savo ir artimų draugų asmeninėmis nuotraukomis“, – teigia G. Liaudanskas.
 
Tai ne pirmas panašus projektas – šiemet vasarą menininkė Julija Tumelytė savo iniciatyva ėmėsi ant elektros skirstymo bendrovei LESTO priklausančios transformatorinės pastato S. Konarskio g. sukurti ryškiaspalvį piešinį. Sumanymas vizualiai pakeisti elektros transformatorinę buvo vienas iš savivaldybės 2012 metais rengto jaunimo idėjų konkurso „Tavo idėja Vilniui“ nugalėtojų.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt