Veidai

2012.07.20 09:37

Interneto gynėjai įžiebs milžiniškus katės signalus

LRT.lt 2012.07.20 09:37

Interneto gynybos lyga kartu su naujojo filmo apie Betmeną premjera planuoja didžiuosiuose pasaulio miestuose įžiebti didžiulį katės signalinį žibintą.    

Neslepiama, kad Interneto gynybos lyga (IGL), siekianti apsaugoti interneto laisvę, savo signalinį žibintą susikūrė įkvėpti kino filmų apie Betmeną. Juose herojus atskuba į pagalbą išvydęs didžiulį šikšnosparnio signalą.

„Kiekvienas, šiais metais gynęs pasaulį nuo SOPA, PIPA ir ACTA yra tikras superdidvyris“, – skelbia IGL. Šia proga bus surengti specialūs vakarėliai ir kituose miestuose visame pasaulyje.

Simbolis panašus į kvaištelėjusios katės galvą, pakibs danguje virš Londono, Niujorko, San Fransisko, Vašingtono ir Ulandatoro Mongolijoje.

IGL sudaro tuzinai stambių interneto svetainių ir tūkstančiai narių. Jos siekis – apginti laisvą ir atvirą interneto erdvę. Interneto aktyvistai kovoja prieš, jų teigimu, galimą pilietinių laisvių suvaržymą, kai vyriausybės gviešiasi saugoti autorystę ar išplėsti nacionalinio saugumo projektus.

Dabartinių narių sąraše galima rasti tokius milžinus kaip „Reddit“, „Mozilla“, „Wordpress“, „Fark and HypeMachine“, dar daugybė kitų netrukus ketina prisijungti prie IGL.

IGL išgarsėjo per sausio „Interneto užtemimą“, kai tūkstančiai interneto svetainių dienai nutraukė savo veiklą, taip išreikšdami priešišką poziciją siūlomo antipiratinio SOPA (angl. Stop Online Piracy Act) įstatymo atžvilgiu Jungtinėse Amerikos Valstijose.