Veidai

2019.03.04 18:18

Aiškėja daugiau „Eurovizijos“ dalyvių: išsirinko ir Moldova, Gruzija, Serbija bei Norvegija

LRT.lt 2019.03.04 18:18

Savaitgalį dar keletas šalių nusprendė, kas gegužės mėnesį Izraelyje, Tel Avive, jas atstovaus tarptautiniame dainų konkurse „Eurovizija“. Kartu su Islandija atstovus konkursui išsirinko ir Moldova, Gruzija, Serbija bei Norvegija.

Serbijai šiais metais atstovaus dainininkė Nevena Božović – ji atliks kūrinį „Kruna“. Atlikėja – ne konkurso naujokė. 2007 metais ji dalyvavo vaikų „Eurovizijoje“, o 2013 metais su grupe „Moje 3“ atstovavo Serbijai didžiojoje „Eurovizijoje“.

N. Božović surinko daugiausiai Serbijos komisijos balsų ir, nors televizijos žiūrovai jai skyrė tik trečiąją vietą, to pakako, kad dainininkė būtų paskelbta nugalėtoja.

Įvertinkite Serbijos pasirinkimą:

Norvegijos nacionalinės „Eurovizijos“ finale varžėsi dešimt dainų, tačiau nuspręsta, kad šaliai konkurse atstovaus grupė „KeiiNO“ su daina „Spirit in the Sky“. Favoritais ir anksčiau laikyta grupė sulaukė ir tarptautinės komisijos, ir žiūrovų palaikymo.

Grupės teigimu, dainą įkvėpė nelygybės klausimai – joje kalbama apie etninę, lyties tapatybės ir seksualinės pakraipos diskriminaciją.

Įvertinkite Norvegijos pasirinkimą:

Savaitgalį atstovą „Eurovizijai“ išsirinko ir Gruzija. Jie šiais metais konkurse pasirodys su dramatiška roko balade „Sul Tsin Iare“, kurią atliks dainininkas Oto Nemsadze.

Atlikėjas, sulaukęs daugiausiai Gruzijos publikos palaikymo, giriamas už stiprų ir išskirtinį vokalą bei dainos žinutę. Kūrinys – patriotiškas, kalbantis apie gruzinų stiprybę ir prašantis užmiršti nesantarvę ir karus.

Įvertinkite Gruzijos pasirinkimą:

Dar viena savaitgalį atstovą „Eurovizijai“ išsirinkusi šalis – Moldova. Jai šiemet konkurse atstovaus atlikėja Anna Odobescu, kuri atliks dainą „Stay“. „Eurovizijos“ gerbėjai jau spėjo įvertinti dainininkės profesionalumą – negaili komplimentų puikiai suvaldomam vokalui ir išvaizdai.

Įvertinkite Moldovos pasirinkimą: